Forum

Katarzynki - Stokówki prążkowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Inne hodowle :: Inne zwierzątka w Waszej hodowli
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Akwarystyczne przygody z raczkami i rybkami!
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
administrator
nie mar 28 2010, 10:38
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788

akwa 100l:

27x neon in., 
parka złotych glonojadów, 
1x długonos ciernisty,
1x duch amazonii,
3x bocja wspaniała,
2x bocja Botia birdi
1x bocja Botia kubotai
1x brzanka albino
7x brzanka mszysta
1x rak biały Procambarus clarki white
1x gurami całujące różowe
akwa 45l:

1x rak niebieski
2x tetra color różowa
1x tetra color niebieska


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
administrator
nie mar 28 2010, 10:39
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
18 marca stałam się posiadaczką białego raczka, który po 2 dniach zrzucił pancerzyk. Wczoraj raczek zajął na dobre nowe mieszkanko - kokosowy domek, wieczorem zrzucił w nim po raz drugi pancerz.

Raczek jest naprawdę ładniutki, wcześniej nie wiedziałam o istnieniu raków białych.
Aktualnie próbuję dowiedzieć się, jak u tego raczka odróżnia się płeć - czytałam o odróżnianiu po szczypcach i po odwłoku od spodu, wg szczypców to chyba samiec, nie wiem, mam za małą wprawę jeszcze :D
A ogólnie czekam na moment, kiedy znowu zacznie akrobacje i będę mogła obejrzeć odwłok od spodu... Tylko czy mam dobry plan? Czy u białych tak odróżnia się płeć?

Rośliny tnie, nawet te twarde, ale o tym wiedziałam, zostawiłam mu na przekąskę, pociął największą gałęzatkę w akwa, ale chyba mu nie smakują. Rośnie jak na drożdżach, je wszystko, wie kiedy mu podaję tablekti dla raków z tropicala i od razu je pochłania. Resztki z tabletek unoszą się w toni i zjadają je brzanki mszyste z neonkami, więc nic nie jest stratne.







[ Edytowany nie mar 28 2010, 10:41 ]


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
administrator
czw kwi 08 2010, 12:09
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Dzisiaj w południe znowu zrzucił pancerzyk i jest już dużo większy. Teraz zjada swój stary pancerz. Raki mają świetne zdolności regeneracyjne, jeśli odpadnie im np. noga to odrasta i po zmianie pancerza rak ma nową.


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
CBŚ
pon kwi 12 2010, 10:44

Zarejestrowany #31
Dołączył: pią paź 02 2009, 11:14
Miejscowość: Bielsko
postów: 183
Ładniutki raczek,możesz zapodać fotke reszty domowników tego akwarium.
Powrót do góry
administrator
śro kwi 21 2010, 11:42
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788

Raczek ma się dobrze i jest coraz większy, zastanawiam się, kiedy przestanie rosnąć Obok niego na fotce leży jego pancerzyk, świeżo po zrzuceniu. Potem zjadł go w całości

Reszta domoników jest ciężka do sfotografowania, dzisiaj rybki dostały nowy, duży korzeń, zmuszona byłam przywiązać do jego czubka roślinki. Reszta roślinek pływa przy powierzchni Nie wiem jak się nazywają, ale są niezatapialne.


 

[ Edytowany śro kwi 21 2010, 11:52 ]


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry