Forum

Katarzynki - Stokówki prążkowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek prążkowanych :: Porady
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Katarzynki a inne ptaki.
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
marcin1214
czw gru 04 2008, 10:50
Zarejestrowany #13
Dołączył: pon gru 01 2008, 12:54
Miejscowość: Elbląg
postów: 8
W artykule na stronie przeczytałem o możliwości trzymania katarzynek razem z kanarkami i łąkówkami. Czy ktoś z was próbował trzymać je z innymi ptakami np. nimfami, zeberkami?
Powrót do góry
pawels4
pią gru 05 2008, 09:48
Zarejestrowany #15
Dołączył: pią gru 05 2008, 09:44
Miejscowość: Tarnów
postów: 15
Katarzynki to dość zgodne ptaki bez problemu można je trzymać z nimfami , falistymi, świergotkami itp co do trzymania z zeberkami to różnie to bywa , niektóre zeberki mogą wyskubywać piórka innym ptakom chociaż nie jest to regułą

Agresywne gatunki papug jak np świergotki, rozele mogą przebywać z katarzynkami tylko poza okresem lęgowym (kiedy nie mają powieszonych budek lęgowych)

Pozdrawiam Paweł Sasak
Powrót do góry
marcin1214
pią gru 05 2008, 07:44
Zarejestrowany #13
Dołączył: pon gru 01 2008, 12:54
Miejscowość: Elbląg
postów: 8
To świetnie! Bardzo dziękuję za odpowiedź. Mam też inne ptaki i myślałem właśnie o zbudowaniu wolierki oraz połączeniu np. katarzynek z nimfami. Oczywiście z pewnością zostawię sobie jakąś klatkę w razie problemów z takim połączeniem.
Powrót do góry
krzychu w1
pon wrz 21 2009, 09:15
Gość
u mnie katarzynki siedzą z kanarkami ,łąkówkami i zeberkami,nic się nie dzieje poza tym ,że zeberki pchają się do budek zajętych przez łąkówki i kaśki.Więc nie polecam ich razem trzymać w okresie lęgowym,bo zeberki będą im przeszkadzać.u mnie falista zabiła kaśkę wysiadującą jaja.kaśki na pewno innym ptakom krzywdy nie zrobią.
Powrót do góry
administrator
pon paź 26 2009, 09:54
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Ale wredna ta falka musiała być... Ja widziałam przypadek u znajome - zeberki tak się zadomowiły w większej wolierce domowej, że trzeba było przenieść 2 nimfy, po tym jak zeberkom wykluło się pierwsze pisklę zostało zjedzone. Mieliście takie przypadki?
Po jakimś czasie znajoma otrzymała ode mnie młodziutką katarzynkę, była tak oswojona, że nie mogła żyć z innymi papugami, broniła osobę u której znajdowała się na ręce czy ramieniu przed innymi ptakami, głównie katarzynkami. Dlatego czasem warto się zastanowić, oswajać czy niekoniecznie... Potem już trzeba mieć czas dla papila. Ta katarzynka spała z domownikami, jadła, nie odstępowała człowieka na krok!


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
Almate
pon gru 30 2013, 12:54
Zarejestrowany #97
Dołączył: pią sie 17 2012, 11:44
Miejscowość: Poznań
postów: 38
Ja posiadam Astryldy Trzcinowe i zastanawiam się nad zakupem Katarzynek, zamierzam trzymać je w osobnych klatkach ale w ciągu dnia chciałbym je puszczać wspólnie po pokoju. Trzciniaki nie są raczej agresywne ale, bardzo lubią latać zastanawiam się czy Katarzynek nie będzie denerwowało że stale ktoś im piruety nad głową robi - czy nie będzie je to stresowało...
Powrót do góry
administrator
nie sty 05 2014, 05:29
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Nie będzie Katarzynki wolą sobie spać wtulone albo łazikować


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
Almate
nie sty 05 2014, 06:20
Zarejestrowany #97
Dołączył: pią sie 17 2012, 11:44
Miejscowość: Poznań
postów: 38
No to już chyba nie mam wymówek i powinien zacząć poszukiwania Katarzynek
Powrót do góry
administrator
nie sty 05 2014, 09:07
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Pamiętaj tylko, aby zapewnić im dużą przestrzeń w trakcie lęgów a najlepiej wtedy je oddzielić, aby spokojnie wysiedziały jajka


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry