Forum

Katarzynki - Stok??wki pr??????kowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek pr─ů┼╝kowanych :: Porady

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Owoce i warzywa w diecie katarzynek
Go to page       >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
majusia10
Thu Jul 15 2010, 11:29PM
Zarejestrowany #48
Do┼é─ůczy┼é: Thu Jul 01 2010, 11:12PM
Miejscowo┼Ť─ç: Brzeg
post├│w: 76
Witam!

Bardzo proszę o informację w jaki sposób przygotowujecie i w jaki sposób podajecie owoce i warzywa? Nie wiedziałem za bardzo jak podać warzywa więc pokroiłem je w plasterki i dałem do zawieszonej metalowej miseczki, katarzynki brały je do łapki i skubały po trochu, po czym upadały im na podłoże (były chyba za duże). Jutro pokroje im chyba w mniejsze kawałki... ale plasterki, kostkę?
Poza tym napiszcie prosz─Ö jakie owoce i warzywa Wasze katarzynki lubi─ů najbardziej i czy mo┼╝na w jednej miseczce podawa─ç owoce wraz z warzywami, czy lepiej oddziela─ç te pokarmy?

Mo┼╝e moje pytania wydaj─ů si─Ö Wam frustruj─ůce, ale uwierzcie, ┼╝e wszelkie odpowiedzi mi pomog─ů....

Marcin
Powr├│t do g├│ry
Tban
Fri Jul 16 2010, 12:21AM
Zarejestrowany #46
Do┼é─ůczy┼é: Sat Jun 05 2010, 10:03AM
Miejscowo┼Ť─ç: Strzelin
post├│w: 29
Ja podaj─Ö przewa┼╝nie buraki marchew i jab┼éka starte na tarce czasami dostaj─ů inne przysmaki i dostaj─ů gotowane na twardo jajko
Powr├│t do g├│ry
administrator
Fri Jul 16 2010, 12:34AM
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37PM
Miejscowo┼Ť─ç: PL
post├│w: 788
Dok┼éadnie tak jak pisze Tban, mo┼╝na im ┼Ťciera─ç warzywa, nawet ┼é─ůczy─ç je z owocami. Ja ostatnio poda┼éam start─ů marchewk─Ö, buraczka i pietruszk─Ö. Czasem ┼Ťcieram jab┼éko z marchewk─ů. Niekiedy podaje w talarkach, tylko czasem upada im to na ziemi─Ö. Jarz─Öbin─Ö podaj─Ö natomiast tylko przemro┼╝on─ů, wrzucam do pojemniczka co jaki┼Ť czas, nie ┼é─ůcz─Ö jej z innymi owocami czy warzywami.

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
majusia10
Fri Jul 16 2010, 12:35AM
Zarejestrowany #48
co do sposobu podawania już trochę poczytałem i wiem, że można to robić na wszelakie sposoby chciałbym jednak poznać Wasze metody

Tban co do burak├│w to mnie zaskoczy┼ée┼Ť, bo og├│lnie buraki s─ů rzadko wymieniane
Powr├│t do g├│ry
majusia10
Fri Jul 16 2010, 12:36AM
Zarejestrowany #48
a seler w korzeniu albo w naci? a pietruszka? a czarna agresto-porzeczka? pomidor? mog─Ö to wszystko poda─ç?
Powr├│t do g├│ry
Tban
Fri Jul 16 2010, 12:39AM
Zarejestrowany #46
majusia10 z jakiego brzegu jeste┼Ť ??
Powr├│t do g├│ry
majusia10
Fri Jul 16 2010, 12:44AM
Zarejestrowany #48
opolskiego, blisko Ciebie
Powr├│t do g├│ry
Tban
Fri Jul 16 2010, 12:44AM
Zarejestrowany #46
Ja na przyk┼éad mam wiele ptak├│w i nie mam dzia┼éki wi─Öc warzywa kupuj─Ö dlatego dostaj─ů przewa┼╝nie te trzy warzywa starte i wymieszane razem w domu Czesiek jest rozpieszczany i ┼╝ona daje mu wiele przysmak├│w przewa┼╝nie w kawa┼ékach
Powr├│t do g├│ry
Tban
Fri Jul 16 2010, 12:47AM
Zarejestrowany #46
To mamy do siebie 30 km wybieram się niedługo tam
Powr├│t do g├│ry
administrator
Fri Jul 16 2010, 12:47AM
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37PM
Miejscowo┼Ť─ç: PL
post├│w: 788
Selera u mnie nie jad┼éy, ale mo┼╝esz spr├│bowa─ç, pietruszk─Ö tylko w korzeniu podaj─Ö, agrestu i porzeczki nie pr├│bowa┼éam nigdy dawa─ç, ale podawa┼éam arbuza. Pomidora podawa┼éam, ┼Ťrednio im szed┼é na pocz─ůtku, potem lepiej, ale ze wszystkiego najbardziej lubi─ů: marchew, jab┼éko bez pestek, pietruszk─Ö, przemro┼╝on─ů jarz─Öbin─Ö, buraka, arbuza bez pestek, truskawki. Kolejno┼Ť─ç wg ulubionego jedzonka. Na pewno nie podawaj im awokado, rabarbaru i mocno kwa┼Ťnych owoc├│w, czy warzyw, cho─ç pdobno kwa┼Ťne mo┼╝na im podawa─ç ale rzadko. Nie podaje kapusty, a sa┼éat─Ö bardzo rzadko. To, jakie warzywa i owoce im przypadn─ů do gustu i smaku to po prostu pr├│bowanie i serwowanie im co jaki┼Ť czas innego jedzonka, z innych rzeczy pr├│buj: wi┼Ťni, winogrona, ale tylko te niepryskane i z w┼éasnej hodowli, brzoskwinie, nektarynki, mandarynki i pomara┼äcze (bardzo dobrze umyte), mango, kiwi, banany. Przede wszystkim podawaj im te┼╝ kie┼éki, mieszanki. O od┼╝ywianiu masz sporo rzeczy tutaj: [link]

[ Edytowany Fri Jul 16 2010, 12:52AM ]

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
Go to page       >>   

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry