Forum

Idź do strony   <<        >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
administrator
pią kwi 23 2010, 09:46
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
dalbing napisał(a) ...
Na razie produkcja jajek idzie pełną parą - sa już dwa, a po kuperku Sigmy widać, że to jeszcze nie koniec... sigma zbytnio nie wysiaduje, ale ostatnio tez tak było, rozsiadła się, gdy były trzy jajka. Sigma jest zadowolona, tylko Pikuś ma przechlapane, bo nie dość, że ją dokarmia, to jeszcze młode wyłudzają od niego jedzenie, mimo, że przecież doskonale radzą sobie same. Młode są już całkiem duże - każde w innym kolorze. Niestety w ogóle nie wiem, jak rozróżnić płeć. 5 ptaków to dla nas stanowczo zbyt dużo, więc będziemy musieli dwa sprzedać - najmłodszego (oliwkowego)chcemy zostawić.


Samiczka na początku niesienia jajek może robić sobie krótką przerwę i czasem się wydaje, że nie jest za bardzo zainteresowana kolejnym znoszeniem jajek, zwykle po 2 dniach kontynuuje znoszenie i wtedy jest to bardziej regularne i praktycznie wcale nie opuszcza budki.
U mnie papużki ciągle upominały się o karmienie przez rodziców, mimo że już siedziały z nimi od dłuższego czasu na żerdziach

Poczytaj dział na forum o rozróżnianiu płci u katarzynek, a także publikację na naszej www:
http://katarzynki.info/e107_plugins/content/content.php?content.4
http://katarzynki.info/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?280
Płeć odróżnisz po zabarwieniu końcówek ogona, w przypadku kolorów standardowych, turkusów, kobaltów, mauve, gorzej sprawa ma się z lutino i cremino, ale takich młodych nie posiadasz.


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
dalbing
nie kwi 25 2010, 11:46

Zarejestrowany #28
Dołączył: nie lip 05 2009, 12:51
Miejscowość: szczecin
postów: 60
Sigma dziś rano nie wyszła już z budki - wysiaduje. Przed chwilką sprawdzałam, jajka są trzy. Zobaczymy, co dalej.
Pi poczuł powiew wolności, bo miał nawet czas na zabawę, młode jedzą już właściwe same, tylko Oliwek (najmłodszy) wciąż wyłudza karmienie. Poza tym codzienne loty po pokoju, wspaniała pobudka w niedzielny poranek.
Szkoda, że nie bardzo możemy zostawić całą trójkę
Powrót do góry
dalbing
nie kwi 25 2010, 12:04

Zarejestrowany #28
Dołączył: nie lip 05 2009, 12:51
Miejscowość: szczecin
postów: 60
Dobrze,ż e istnieje tłumacz internetowy, bo ja z niemieckim na bakier. Wyszło mi, że chyba mam dwie samiczki i samczyka, co jest całkiem możliwe, gdyż potencjalny samczyk już próbuje zarzucać nogę na swoje rodzeństw (wcześnie zaczyna).
Powrót do góry
administrator
wto kwi 27 2010, 01:15
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Hehe dalbing, chyba Cię nie pocieszę, ale samiczki też tak zarzucają nóżki na samców i inne samice... A czym sugerujesz się przy odróżnianiu płci? Zabarwienie końcówek ogona?


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
dalbing
wto kwi 27 2010, 06:45

Zarejestrowany #28
Dołączył: nie lip 05 2009, 12:51
Miejscowość: szczecin
postów: 60
Zasadniczo właśnie piórami w ogonie - ten środkowy ma wyrażnie dwa czarne
Powrót do góry
administrator
czw kwi 29 2010, 02:27
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
A czyli zielonek jest samczykiem ?


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
dalbing
czw kwi 29 2010, 03:43

Zarejestrowany #28
Dołączył: nie lip 05 2009, 12:51
Miejscowość: szczecin
postów: 60
Na moje niewprawne oko wygląda, że tak - pióra ma czarne, wzór (prążkowanie) wyraźny i jeszcze nie ma niebieskawego połysku na głowie, a na przykład najstarszy pisklak ma.
Sigma w tej chwili siedzi na czterech jajkach, wczoraj je prześwietlałam, jedno na pewno jest zalężone.
od poniedziałku dostają też nową mieszankę (przepis z forum), ale młode wyjadają właściwie tylko owies.
Powrót do góry
administrator
czw kwi 29 2010, 11:44
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Przyzwyczają się do ziarna, młode na początku nie jedzą wszystkich ziaren.
Sigma jest nieziemska


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
dalbing
pon maj 03 2010, 03:13

Zarejestrowany #28
Dołączył: nie lip 05 2009, 12:51
Miejscowość: szczecin
postów: 60
[link]
filmik z pierwszą kąpielą moich pisiaków - jakieś dwa tygodnie temu.
Powrót do góry
dalbing
pon maj 03 2010, 03:16

Zarejestrowany #28
Dołączył: nie lip 05 2009, 12:51
Miejscowość: szczecin
postów: 60
A jeszcze jedno... sprawdzałam wczoraj jajka - wszystkie cztery pełne. ciekawe jak "ciąża" będzie przebiegać dalej. Najstarsze jajko jutro kończy dwa tygodnie
Powrót do góry
Idź do strony   <<        >>   

Przejdź do:     Powrót do góry