Forum

Katarzynki - Stokówki prążkowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek prążkowanych :: Porady
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Co na dno klatki ?
Idź do strony       >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
Lothar
wto lis 03 2009, 12:24

Zarejestrowany #29
Dołączył: śro lip 08 2009, 01:13
Miejscowość: Płock
postów: 278
Czego używacie do wyłożenia dna klatki? Ja używam piasku dla ptaków ale mam wątpliwości do stosowania go. Przeglądałem fora i zdania ludzi są podzielone. Zmieniam im ten piasek 1-2 razy w tygodniu więc raczej nie zdąży się jakoś bardzo zanieczyścić.
Są tez minusy, np. przy podfruwaniu z dna klatki lub przy machaniu skrzydłami drobinki piasku rozlatują się po całym pokoju.

Są specjalne granulki z drewna, ktoś z Was tego używał? No i czy prawdą jest to, ze wchłaniają dobrze wilgotne odchody i zapachy ?
Powrót do góry
CBŚ
wto lis 03 2009, 07:23

Zarejestrowany #31
Dołączył: pią paź 02 2009, 11:14
Miejscowość: Bielsko
postów: 183
Używałem piasku zapachowego z zoologicznego.
Niestety paputy jak się ganiały rozsypywały po całym pokoju.
Po zakączeniu budowy woliery pokojowej doszłem do wniosku że bede stosował pisek ze żwirowni.
Ale ostatnio zastanawiam się czy nie dorobić na dnie rusztu a szuflade wypełnić ręcznikami papierowymi.
Bo teraz troszke kłopot przy czyszczeniu.
CO do granulatu słyszałem ale bardzo mało, możliwe że jest lepszy od piasku. Tylko cena może być wysoka.
Powrót do góry
Lothar
wto lis 03 2009, 08:22

Zarejestrowany #29
Dołączył: śro lip 08 2009, 01:13
Miejscowość: Płock
postów: 278
Taki granulat (żwirek) z drewna znalazłem za 18 zł za 10 l. Jest dla gryzoni, kotów i ptaków. Jestem ciekawy czy faktycznie jest taki skuteczny no i jak jest z jego "wydajnością" - czy trzeba dużo go do klatki sypać.
Powrót do góry
CBŚ
śro lis 04 2009, 06:51

Zarejestrowany #31
Dołączył: pią paź 02 2009, 11:14
Miejscowość: Bielsko
postów: 183
Lothar , 18zł to cena sklepowa czy hurtowa?
Znasz producenta albo importera?
Granulat 7l=12.25zł
Leśna ściółka to znakomite, bardzo wydajne podłoże do klatek, terrariów, oraz toalet domowych zwierzątek. Nie pyli się, znakomicie pochłania wilgoć i zapobiega powstawaniu niemiłych zapachów. Ściółka jest wyrobem ekologicznym, który produkuje się z odpadów czystego drzewa, ulega biodegradacji i nie zawiera żadnych dodatków chemicznych.


Granulat bukowy
10l=19.51
Tylko ten granulat wygląda jak zwykłe trociny bukowe
Chipsi Extra - naturalny granulat z drewna bukowego do terrariów i ptasich klatek

• higieniczny
• suchy
• wolny od płynów



[ Edytowany śro lis 04 2009, 07:10 ]
Powrót do góry
Lothar
śro lis 04 2009, 08:03

Zarejestrowany #29
Dołączył: śro lip 08 2009, 01:13
Miejscowość: Płock
postów: 278
Ja to znalazłem na lorysa.pl

[link]

Na allegro bezpośrodnio od producenta (chyba) 60 l za 35 zł

[link]

Gdzie znalazłeś ten bukowy ?

Ale nasuwa sie jeszcze inne pytanie. Ptaki pobierają ziarenka pisaku dla lepszego trawienia (ścierania) ziaren - czy Katarzynkom jest potrzebny piasek do prawidłowego funkcjonowania, może kaśki tego nie robią?

[ Edytowany śro lis 04 2009, 08:34 ]
Powrót do góry
CBŚ
śro lis 04 2009, 08:38

Zarejestrowany #31
Dołączył: pią paź 02 2009, 11:14
Miejscowość: Bielsko
postów: 183
Bukowy jest na [link]
Jutro możliwe że pojade do Żywca i wstąpie do tego kolesia z allegro.
Zakupie na test worek.
Zobaczymy może bedzie faktycznie pochłaniał wilgoć i zapach
Powrót do góry
CBŚ
czw lis 05 2009, 09:16

Zarejestrowany #31
Dołączył: pią paź 02 2009, 11:14
Miejscowość: Bielsko
postów: 183
Granulat z Żywca zakupiony.
Już jest w wolierach.
Zapach ma drzewa iglastega ale nie mocno.
Zobaczymy po paru dniach co się bedzie działo z granulatem.
Powrót do góry
Lothar
czw lis 05 2009, 10:30

Zarejestrowany #29
Dołączył: śro lip 08 2009, 01:13
Miejscowość: Płock
postów: 278
Gabarytowo duże to jest? Nie mam gdzie tego wszystkiego magazynować. No chyba, że w lodówce bo tą notorycznie mam pustą
Powrót do góry
CBŚ
czw lis 05 2009, 10:53

Zarejestrowany #31
Dołączył: pią paź 02 2009, 11:14
Miejscowość: Bielsko
postów: 183
Worek ma 30litrów i waży 15kg
Kupując na aukcji dostajesz 2 worki tak aby było 60 litrów
Jest to troszke większe od pełnego worka śmieci jaki zanosze do kubła
Powrót do góry
administrator
pią lis 06 2009, 10:47
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Hm, szczerze to nie próbowałam żadnych granulatów, zobaczę jak u Was się to sprawdzi.
Nie kupowałam ich z 2 powodów: są rzadko spotykane w sklepach zoologicznych w moim mieście, po drugie - nie miałam nigdy problemu z piaskiem rozsypywanym przez katarzynki, szyflada jest wysoka na ok. 8 cm i kaśki po nie rzadko spacerowały, czasem zlatywały i próbowały piasku, więc myślę, że jest im potrzebny do trawienia, poza tym mam czasem piasek mineralizowany zapachowy z drobinkami skorupek i muszelek i one tego próbowały. Cena piasku 2 zł za 1kg.
W czasie lęgów dawałam więcej piasku, a w budce lęgowej dawałam na samo dno chusteczkę bawełnianą a na nią grubsze trociny dla gryzoni, potem łatwo się czyści budkę i papużkom na pewno się nie uszkodzą stawy, matka ich nie przygniecie, jak jest stabilne i nieśliskie dno


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry