Forum

Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
Viridoviks
nie gru 18 2016, 10:02
Zarejestrowany #125
Dołączył: śro gru 31 2014, 12:59
Miejscowość: Łódź
postów: 2
Czy ktoś tu jeszcze zagląda( !)(?)
Witam
Moje ptaszki "dorobiły się" 5 jajeczek - dzisiaj 18.12.2016 zobaczyłam 5.
Obawiam się jak samiczka podejdzie do wychowania młodych; ma tylko około 7 miesięcy tak samo jak i samiec.
Wiele gatunków ptaków utrzymywanych w niewoli i składających jajka w zbyt młodym wieku nie odchowuje młodych.
Samiczka prawie nie wychodzi z budki. Pewnie samiec ją dokarmia. Nie ucieka z budki podczas ostrożnego "podglądania". Przygląda się czujnie podglądaczowi.
Mam mieszane uczucia co do części opisów zamieszczonych na forum.
Albo mam wyjątkowo dziwne papużki, albo niektórzy przedmówcy mają dziwne papużki, albo moje lub inne obserwacje są "do niczego".
Po raz pierwszy mam te papużki ale hodowałam już wiele innych gatunków ptaków prawie zawsze z powodzeniem (przychówkiem) i niektóre wypowiedzi za nic nie pasują do moich obserwacji.
Powrót do góry
miniuwka
sob gru 24 2016, 10:48
Zarejestrowany #50
Dołączył: wto lip 27 2010, 08:54
Miejscowość: Dolnośląskie
postów: 51
U mnie też katarzynki postarały się za szybko jajeczek i mimo,że dzielnie wysiedziały to niestety nie karmiły. Tylko,że ja nie wiedziałam jaki dokładny ich wiek,ale to musiała być przyczyna. Może u twoich się uda,a jak nie to potem zabierz im budkę,aby samiczka nie próbowała już składać jajek.
Powrót do góry
administrator
pon sty 09 2017, 12:51
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Właśnie, to zdecydowanie za szybko, ale we wcześniejszym wątku napisałaś o budkach i to dwóch. Wystarczy im jedna i najlepiej, kiedy ajmarki ukończą rok życia. Wcześniejsze dopuszczanie do lęgów może nie zakończyć się sukcesem, ale teraz i tak jest za późno na odstawienie budki. Nie ma też gwarancji czy na pewno to para, jeśli nie zaobserwowałaś zalotów i ewentualnej kopulacji, u tych papug zdarza się, że często samice niosą jajka, mało tego - budki wykorzystują przez cały rok do spania i relaksu - ale powinno się je zabierać im na jakiś czas. Czy prześwietlałaś jajka ? Jeśli są puste to możesz zabrać je zabrać młodej samicy i usunąć budki. Możesz też wzmocnić je preparatem witaminowym CEDE, zregeneruje siły zużyte na przedwczesne lęgi


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
administrator
pon sty 09 2017, 12:52
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Dośloj też zdjęcie pary


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry