Forum

Katarzynki - Stok??wki pr??????kowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek pr─ů┼╝kowanych :: Katarzynki - Wasze hodowle

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Ci─ůg dalszy
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
Viridoviks
Sun Dec 18 2016, 10:02PM
Zarejestrowany #125
Do┼é─ůczy┼é: Wed Dec 31 2014, 12:59PM
Miejscowo┼Ť─ç: ┼ü├│d┼║
post├│w: 2
Czy kto┼Ť tu jeszcze zagl─ůda( !)(?)
Witam
Moje ptaszki "dorobiły się" 5 jajeczek - dzisiaj 18.12.2016 zobaczyłam 5.
Obawiam się jak samiczka podejdzie do wychowania młodych; ma tylko około 7 miesięcy tak samo jak i samiec.
Wiele gatunk├│w ptak├│w utrzymywanych w niewoli i sk┼éadaj─ůcych jajka w zbyt m┼éodym wieku nie odchowuje m┼éodych.
Samiczka prawie nie wychodzi z budki. Pewnie samiec j─ů dokarmia. Nie ucieka z budki podczas ostro┼╝nego "podgl─ůdania". Przygl─ůda si─Ö czujnie podgl─ůdaczowi.
Mam mieszane uczucia co do cz─Ö┼Ťci opis├│w zamieszczonych na forum.
Albo mam wyj─ůtkowo dziwne papu┼╝ki, albo niekt├│rzy przedm├│wcy maj─ů dziwne papu┼╝ki, albo moje lub inne obserwacje s─ů "do niczego".
Po raz pierwszy mam te papu┼╝ki ale hodowa┼éam ju┼╝ wiele innych gatunk├│w ptak├│w prawie zawsze z powodzeniem (przych├│wkiem) i niekt├│re wypowiedzi za nic nie pasuj─ů do moich obserwacji.
Powr├│t do g├│ry
miniuwka
Sat Dec 24 2016, 10:48AM
Zarejestrowany #50
Do┼é─ůczy┼é: Tue Jul 27 2010, 08:54PM
Miejscowo┼Ť─ç: Dolno┼Ťl─ůskie
post├│w: 51
U mnie też katarzynki postarały się za szybko jajeczek i mimo,że dzielnie wysiedziały to niestety nie karmiły. Tylko,że ja nie wiedziałam jaki dokładny ich wiek,ale to musiała być przyczyna. Może u twoich się uda,a jak nie to potem zabierz im budkę,aby samiczka nie próbowała już składać jajek.
Powr├│t do g├│ry
administrator
Mon Jan 09 2017, 12:51AM
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37PM
Miejscowo┼Ť─ç: PL
post├│w: 788
W┼éa┼Ťnie, to zdecydowanie za szybko, ale we wcze┼Ťniejszym w─ůtku napisa┼éa┼Ť o budkach i to dw├│ch. Wystarczy im jedna i najlepiej, kiedy ajmarki uko┼äcz─ů rok ┼╝ycia. Wcze┼Ťniejsze dopuszczanie do l─Ög├│w mo┼╝e nie zako┼äczy─ç si─Ö sukcesem, ale teraz i tak jest za p├│┼║no na odstawienie budki. Nie ma te┼╝ gwarancji czy na pewno to para, je┼Ťli nie zaobserwowa┼éa┼Ť zalot├│w i ewentualnej kopulacji, u tych papug zdarza si─Ö, ┼╝e cz─Östo samice nios─ů jajka, ma┼éo tego - budki wykorzystuj─ů przez ca┼éy rok do spania i relaksu - ale powinno si─Ö je zabiera─ç im na jaki┼Ť czas. Czy prze┼Ťwietla┼éa┼Ť jajka ? Je┼Ťli s─ů puste to mo┼╝esz zabra─ç je zabra─ç m┼éodej samicy i usun─ů─ç budki. Mo┼╝esz te┼╝ wzmocni─ç je preparatem witaminowym CEDE, zregeneruje si┼éy zu┼╝yte na przedwczesne l─Ögi

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
administrator
Mon Jan 09 2017, 12:52AM
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37PM
Miejscowo┼Ť─ç: PL
post├│w: 788
Do┼Ťloj te┼╝ zdj─Öcie pary

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry