Forum

Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
Viridoviks
Sun Oct 23 2016, 07:38PM
Zarejestrowany #125
Do┼é─ůczy┼é: Wed Dec 31 2014, 12:59PM
Miejscowo┼Ť─ç: ┼ü├│d┼║
post├│w: 2
Witam
Kupi┼éam od znajomego dwie stok├│wki pr─ů┼╝kowane (katarzynki, ajmarki ). Cena dla mnie 100 za park─Ö.
Jedn─ů fioletow─ů i jedn─ů ciemnozielon─ů. Jedna Polka, a druga Czeszka. Dogaduj─ů si─Ö.
Obie w wieku około 4 miesięcy. Fioletowa jest wyraźnie większa od zielonej.
Ptaki zachowuj─ů si─Ö bardzo spokojnie, wr─Öcz dystyngowanie, raczej nie s─ů p┼éochliwe. Dystans ucieczki mo┼╝e 15 cm. Fioletowa jest "┼Ťpiochem", zielona jest aktywniejsza. Postawa na pr─Ötach raczej pozioma ni┼╝ pionowa (by─ç mo┼╝e w naturze sporo przebywaj─ů na ziemi). Upierzenie g┼éadkie, bez ubytk├│w, g┼éos nieuci─ů┼╝liwy.
Nie bardzo wiem jak okre┼Ťli─ç ich p┼ée─ç i czy to mo┼╝liwe. Prosz─Ö o podpowiedzi.
Mieszkaj─ů u mnie od tygodnia.
Klatka typu skrzynkowego 120cm x 55cm x 60cm. Dwie ┼Ťcianki i dach ze sklejki, ┼Ťciana przednia i od strony okna ze sklejki i pr─Öt├│w metalowych; okleina meblowa i lakier. Wyposa┼╝enie: pr─Öty z bzu czarnego, sepia, basenik z wod─ů, poid┼éo.
Dwie budki l─Ögowe na zewn─ůtrz; otwory w ┼Ťcianie klatki. Pomieszkuj─ů od drugiego dnia w obu po trochu.
W drugiej takiej samej klatce (pod t─ů ze stok├│wkami) mam l─Ögow─ů park─Ö mewek i dwa (mo┼╝e park─Ö)
astryldy kratoskrzydłe kilumiesięczne z tego roku.
Ptaki hoduj─Ö od zawsze ale stok├│wki mam po raz pierwszy.
Literatura polska traktuje je po macoszemu dlatego prosz─Ö o wszelk─ů pomoc dotycz─ůc─ů Waszych do┼Ťwiadcze┼ä z tymi ptakami, ich hodowli, ┼╝ywienia, upodoba┼ä itp..
Pozdrawiam
Powr├│t do g├│ry
miniuwka
Sat Dec 24 2016, 10:44AM
Zarejestrowany #50
Do┼é─ůczy┼é: Tue Jul 27 2010, 08:54PM
Miejscowo┼Ť─ç: Dolno┼Ťl─ůskie
post├│w: 51
Witaj!
A mo┼╝esz doda─ç jakie┼Ť zdj─Öcia kasiek?
Powr├│t do g├│ry
administrator
Mon Jan 09 2017, 12:40AM
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37PM
Miejscowo┼Ť─ç: PL
post├│w: 788
Dok┼éadnie na to czekamy, zdj─Öcie jest tu najistotniejsze - je┼Ťli chodzi o p┼ée─ç u kolor├│w standardowych to zawsze ogl─ůdamy ko┼äc├│wk─Ö p─Ödzelka - czyli prosimy o zdj─Öcie ogonk├│w zrobione od g├│ry. Oraz zdj─Öcie z boku ca┼éej sylwetki katarzynek.
Bardzo podoba mi si─Ö opis Twojej klatki i wyposa┼╝enia - czy zawsze u┼╝ywasz tyczek z czarnego bzu?
Na naszej stronie jest praktycznie wszystko ma temat tych papug. Niebawem do nabycia b─Ödzie kalendarz z ich mutacjami kolorystycznymi, poniewa┼╝ jest wiele nowych, a te┼╝ z wielu lat do┼Ťwiadcze┼ä wiem, ┼╝e przysparzaj─ů one osobom pocz─ůtkuj─ůcych problem├│w, z ich odr├│┼╝nieniem i nazewnictwem, kt├│re zosta┼éo w sumie poprawnie sklasyfikowane w j─Özyku angielskim. Je┼Ťli piszesz, ┼╝e masz fioletow─ů katerzynk─Ö, to jej prawid┼éowa nazwa brzmi turquoise df violet i jest to bardzo rzadko spotykany kolor. W Anglii dochodzi do ceny od 120┬ú/150┬ú w g├│r─Ö. Mam to szcz─Ö┼Ťcie od 9 pa┼║dziernika 2016 mie─ç j─ů w gronie moich ajmarek, przyjecha┼éa z Holandii.

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry