Forum

Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
Viridoviks
nie paź 23 2016, 07:38
Zarejestrowany #125
Dołączył: śro gru 31 2014, 12:59
Miejscowość: Łódź
postów: 2
Witam
Kupiłam od znajomego dwie stokówki prążkowane (katarzynki, ajmarki ). Cena dla mnie 100 za parkę.
Jedną fioletową i jedną ciemnozieloną. Jedna Polka, a druga Czeszka. Dogadują się.
Obie w wieku około 4 miesięcy. Fioletowa jest wyraźnie większa od zielonej.
Ptaki zachowują się bardzo spokojnie, wręcz dystyngowanie, raczej nie są płochliwe. Dystans ucieczki może 15 cm. Fioletowa jest "śpiochem", zielona jest aktywniejsza. Postawa na prętach raczej pozioma niż pionowa (być może w naturze sporo przebywają na ziemi). Upierzenie gładkie, bez ubytków, głos nieuciążliwy.
Nie bardzo wiem jak określić ich płeć i czy to możliwe. Proszę o podpowiedzi.
Mieszkają u mnie od tygodnia.
Klatka typu skrzynkowego 120cm x 55cm x 60cm. Dwie ścianki i dach ze sklejki, ściana przednia i od strony okna ze sklejki i prętów metalowych; okleina meblowa i lakier. Wyposażenie: pręty z bzu czarnego, sepia, basenik z wodą, poidło.
Dwie budki lęgowe na zewnątrz; otwory w ścianie klatki. Pomieszkują od drugiego dnia w obu po trochu.
W drugiej takiej samej klatce (pod tą ze stokówkami) mam lęgową parkę mewek i dwa (może parkę)
astryldy kratoskrzydłe kilumiesięczne z tego roku.
Ptaki hoduję od zawsze ale stokówki mam po raz pierwszy.
Literatura polska traktuje je po macoszemu dlatego proszę o wszelką pomoc dotyczącą Waszych doświadczeń z tymi ptakami, ich hodowli, żywienia, upodobań itp..
Pozdrawiam
Powrót do góry
miniuwka
sob gru 24 2016, 10:44
Zarejestrowany #50
Dołączył: wto lip 27 2010, 08:54
Miejscowość: Dolnośląskie
postów: 51
Witaj!
A możesz dodać jakieś zdjęcia kasiek?
Powrót do góry
administrator
pon sty 09 2017, 12:40
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Dokładnie na to czekamy, zdjęcie jest tu najistotniejsze - jeśli chodzi o płeć u kolorów standardowych to zawsze oglądamy końcówkę pędzelka - czyli prosimy o zdjęcie ogonków zrobione od góry. Oraz zdjęcie z boku całej sylwetki katarzynek.
Bardzo podoba mi się opis Twojej klatki i wyposażenia - czy zawsze używasz tyczek z czarnego bzu?
Na naszej stronie jest praktycznie wszystko ma temat tych papug. Niebawem do nabycia będzie kalendarz z ich mutacjami kolorystycznymi, ponieważ jest wiele nowych, a też z wielu lat doświadczeń wiem, że przysparzają one osobom początkujących problemów, z ich odróżnieniem i nazewnictwem, które zostało w sumie poprawnie sklasyfikowane w języku angielskim. Jeśli piszesz, że masz fioletową katerzynkę, to jej prawidłowa nazwa brzmi turquoise df violet i jest to bardzo rzadko spotykany kolor. W Anglii dochodzi do ceny od 120£/150£ w górę. Mam to szczęście od 9 października 2016 mieć ją w gronie moich ajmarek, przyjechała z Holandii.






Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry