Forum

Moderatorzy: Administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
Viridoviks
nie pa┼║ 23 2016, 07:38
Zarejestrowany #125
Do┼é─ůczy┼é: ┼Ťro gru 31 2014, 12:59
Miejscowo??─?: ?ü??d??
post├│w: 2
Witam
Kupi??am od znajomego dwie stok??wki pr─???kowane (katarzynki, ajmarki ). Cena dla mnie 100 za park─?.
Jedn─? fioletow─? i jedn─? ciemnozielon─?. Jedna Polka, a druga Czeszka. Dogaduj─? si─?.
Obie w wieku oko??o 4 miesi─?cy. Fioletowa jest wyra??nie wi─?ksza od zielonej.
Ptaki zachowuj─? si─? bardzo spokojnie, wr─?cz dystyngowanie, raczej nie s─? p??ochliwe. Dystans ucieczki mo??e 15 cm. Fioletowa jest "??piochem", zielona jest aktywniejsza. Postawa na pr─?tach raczej pozioma ni?? pionowa (by─? mo??e w naturze sporo przebywaj─? na ziemi). Upierzenie g??adkie, bez ubytk??w, g??os nieuci─???liwy.
Nie bardzo wiem jak okre??li─? ich p??e─? i czy to mo??liwe. Prosz─? o podpowiedzi.
Mieszkaj─? u mnie od tygodnia.
Klatka typu skrzynkowego 120cm x 55cm x 60cm. Dwie ??cianki i dach ze sklejki, ??ciana przednia i od strony okna ze sklejki i pr─?t??w metalowych; okleina meblowa i lakier. Wyposa??enie: pr─?ty z bzu czarnego, sepia, basenik z wod─?, poid??o.
Dwie budki l─?gowe na zewn─?trz; otwory w ??cianie klatki. Pomieszkuj─? od drugiego dnia w obu po trochu.
W drugiej takiej samej klatce (pod t─? ze stok??wkami) mam l─?gow─? park─? mewek i dwa (mo??e park─?)
astryldy kratoskrzyd??e kilumiesi─?czne z tego roku.
Ptaki hoduj─? od zawsze ale stok??wki mam po raz pierwszy.
Literatura polska traktuje je po macoszemu dlatego prosz─? o wszelk─? pomoc dotycz─?c─? Waszych do??wiadcze?? z tymi ptakami, ich hodowli, ??ywienia, upodoba?? itp..
Pozdrawiam
Powr├│t do g├│ry
miniuwka
sob gru 24 2016, 10:44
Zarejestrowany #50
Do┼é─ůczy┼é: wto lip 27 2010, 08:54
Miejscowo??─?: Dolno??l─?skie
post├│w: 51
Witaj!
A mo??esz doda─? jakie?? zdj─?cia kasiek?
Powr├│t do g├│ry
Administrator
pon sty 09 2017, 12:40
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowo??─?: PL
post├│w: 788
Dok??adnie na to czekamy, zdj─?cie jest tu najistotniejsze - je??li chodzi o p??e─? u kolor??w standardowych to zawsze ogl─?damy ko??c??wk─? p─?dzelka - czyli prosimy o zdj─?cie ogonk??w zrobione od g??ry. Oraz zdj─?cie z boku ca??ej sylwetki katarzynek.
Bardzo podoba mi si─? opis Twojej klatki i wyposa??enia - czy zawsze u??ywasz tyczek z czarnego bzu?
Na naszej stronie jest praktycznie wszystko ma temat tych papug. Niebawem do nabycia b─?dzie kalendarz z ich mutacjami kolorystycznymi, poniewa?? jest wiele nowych, a te?? z wielu lat do??wiadcze?? wiem, ??e przysparzaj─? one osobom pocz─?tkuj─?cych problem??w, z ich odr????nieniem i nazewnictwem, kt??re zosta??o w sumie poprawnie sklasyfikowane w j─?zyku angielskim. Je??li piszesz, ??e masz fioletow─? katerzynk─?, to jej prawid??owa nazwa brzmi turquoise df violet i jest to bardzo rzadko spotykany kolor. W Anglii dochodzi do ceny od 120┬?/150┬? w g??r─?. Mam to szcz─???cie od 9 pa??dziernika 2016 mie─? j─? w gronie moich ajmarek, przyjecha??a z Holandii.

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j─? zrozumie─?.
Powr├│t do g├│ry

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry

Strony internetowe