Forum

Katarzynki - Stokówki prążkowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek prążkowanych :: Porady
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Katarzynki - Początek
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
GOLUMN
wto gru 01 2015, 10:57
Zarejestrowany #133
Dołączył: pon lis 30 2015, 11:31
Miejscowość: Inowrocław
postów: 4
Witam wszystkich.
Jestem początkujący jeżeli chodzi o hodowlę papug i będzie to moja pierwsza z nimi przygoda.
Szukałem w internecie i na różnych forach jakie papugi byłyby dla mnie odpowiednie.
Wybór padł na Łąkówki Wspaniałe.Praktycznie byłem już zdecydowany ale zupełnie przypadkiem natknąłem się na Katarzynki,które podobno są mniej kłopotliwe w hodowli.
Nie są może tak kolorowe jak Łąkówki Wspaniałe ale mają w sobie to coś.Po prostu jak oglądam ich zdjęcia i filmiki to się uśmiecham.:)
Proszę was o rady.
Chciałbym kupić 2 pary Katarzynek.Fajnie by było w różnych kolorach ale od początku.
Myślałem o takiej klatce:
[link]
lub
[link]
Czy mogę trzymać 2 pary?
Gdzie można je kupić?
Co w klatce z Katarzynkami powinno się znaleźć?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Powrót do góry
miniuwka
pon gru 07 2015, 06:00
Zarejestrowany #50
Dołączył: wto lip 27 2010, 08:54
Miejscowość: Dolnośląskie
postów: 51
Witaj
Ta piewsza klatka jest lepsza.Bez problemu możesz trzymać razem dwie pary.To są brdzo społeczne papugi.
Ja ostatnio odzieliłam poszczególne pary i mam taki hałas.Razem były spokojne,a teraz ciągle się nawołują.
Jest taki hałas,że nawet zagłuszają gromadkę falistych.
Powrót do góry
GOLUMN
pon gru 07 2015, 09:55
Zarejestrowany #133
Dołączył: pon lis 30 2015, 11:31
Miejscowość: Inowrocław
postów: 4
Dziękuję za odpowiedź.
Co w klatce z Katarzynkami powinno się znaleźć?
Czy mogę trzymać 2 pary lub kilka sztuk?
Czy ma znaczenie ile będzie samiczek a ile samczyków?
Gdzie można je kupić?
Może jakiś kontakt na sprawdzonych hodowców?



[ Edytowany pon gru 07 2015, 09:56 ]
Powrót do góry
administrator
pią sty 29 2016, 02:44
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788

Ze sprawdzonymi hodowlami niestety nie pomoge, aktualnie znam hodowcow godnych polecenia w Holandii i Anglii. Nie wiem, kto teraz ma wieksza hodowle w Polsce. Ale mozna zamiescic ogloszenie tutaj na forum oraz poszukac w sieci, kiedys bylo duzo gorzej kupic katarzynki, a teraz juz mozna natrafic na wiecej ogloszen.

Nie ma znaczenia ile bedzie samiczek i samcow, bo niejednokrotnie u mnie papuzki same sie dobieraly w pary i trojkaty i czworokaty. W 1 budce spaly i mialy legi po 2 samice i samiec, lub 2 samiczki i 2 samce. Najwazniejsze jest to, aby starac sie wprowadzac do wiekszej woliery wszystkie papuzki jednoczesnie. Zaoszczedzi to ptakom czasu na oswajanie sie ze soba. Wszystkie budki legowe powinny byc na podobnej wysokosci oraz ma byc ich tyle samo, ile parek. Mozesz wiec trzymac wiecej par, ale majac to na uwadze pamietaj, aby byly w wiekszej wolierce, sa to bardzo spoleczne i niekonfliktowe ptaki, ale jesli je bedziesz rodzielac i na sile pozniej tworzyc pary to moga sie nawolywac, jesli klatki beda obok siebie, poniewaz beda za soba tesknic. A po ponownym polaczeniu moga byc konflikty. Pamietaj tez o tym, ze jesli chcesz je rozmnazac w przyszlosci to nie powinno sie laczyc mutacji, a kolory dzikie z mutacjami. Czyli unikamy par - 2 cremino, albo 2 lutino, albo lutino z cremino. Podobnie z ich pochodnymi.

W klatce dla katarzynek powinno znalezc sie wiele atrakcyjnych dla nich elementow, zabawek drewnianych, hustawki z kora, ktora beda mogly sobie skubac. Tyczki i drzewka, ktore mozesz przyniesc ze swojego sadu czy ogrodka, jesli posiadasz. Drabinki, domki z kokosow, domki podwieszane, poleczki, namioty. Same budki legowe sa dla nich miejscem, gdzie moga przebywac caly rok, lubia w nich spac.
Sa to papugi, ktore uwielbiaja wspinaczki, spacery, nie sa super lotnikami, aczkolwiek musza miec przestrzen na swobodne rozprostowanie skrzydel w klatce i wiadomo - im klatka wieksza tym lepiej.


[ Edytowany pią sty 29 2016, 02:48 ]


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
GOLUMN
pią sty 29 2016, 05:01
Zarejestrowany #133
Dołączył: pon lis 30 2015, 11:31
Miejscowość: Inowrocław
postów: 4
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
administrator
pią maj 20 2016, 05:46
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Jak tam maja sie Twoi podopieczni?


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
GOLUMN
czw maj 26 2016, 06:53
Zarejestrowany #133
Dołączył: pon lis 30 2015, 11:31
Miejscowość: Inowrocław
postów: 4
Dzień dobry.

Dopiero teraz odczytałem wiadomość.Co do pytania to z przykorością muszę napisać,że nie doszło do zakupu z różnych przyczyn ale co najważniejsze nie zrezygnowałem z tych sympatycznych ptaków.

Jeżeli w końcu będzie to możliwe to na pewno skorzystam z porad i pojawi się sporo konkretnych pytań.

Pozdrawiam
Powrót do góry
administrator
pon lip 11 2016, 05:37
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Zapraszamy


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry