Forum

Katarzynki - Stok??wki pr??????kowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek pr─ů┼╝kowanych :: Katarzynki - Wasze hodowle

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Krakowskie Ka┼Ťki :)
Go to page   <<      
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
administrator
Thu Nov 05 2015, 10:44PM
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37PM
Miejscowo┼Ť─ç: PL
post├│w: 788

Niestety tym razem bede pisac bez polskich znakow. Mam nadzieje, ze kazdy przeczyta jakos
Znalazlam jeszcze taka [link] ale oczywiscie szuflada jest bardzo niska i wszystko znowu byloby dookola klatki...
Z tymi zabudowanymi klatkami to jest tak, ze jak szuflada jest za plytka to jeszcze gorzej smieca. Generalnie najlepiej sprawdzaja sie one przy kilku parach i takie systemy stosuj hodowcy, ktorzy maja kilkanascie par, zwykle myja takie klatki hurtowo i widzialam glownie metalowe, nawet szuflady takie sa.
Z wlasnego doswiadczenia najepiej sprawdzaly sie woliery pokojowe, ptaki czuly sie super, ale nie zawsze jest mozliwosc by taka woliere wstawic, a tym bardziej jesli jest mniej miejsca na nia.
Aktualnie mam tego Hagen Vision i powiem szczerze wygrywa nawet z zabudowana skrzynkowa z frontem, poniewaz dookola klatki nie ma zadnych zabrudzen, nic sie nie sypie, od sciany mam tylko w razie czego obraz na plycie PCV (w trakcie legow katarzynki potrafia pryskach odchodami na boki), ale docelowo bedzie mata ochronna z nadrukiem w katarzynkowe wzory, do oprzatania podnosze tylko gore, z dolu odpinam foremke nieprzezroczysta i wysuwam spod klatki, wszystko elegancko myje pod woda. Zauwazylam tez, ze katarzynki czesciej przebywaly na dole tej klatki, bawily sie podlozem i wiecej czasu spedzaly przy jedzeniu, obnizylam wiec budke legowa, z ktorej teraz czesciej korzystaja, kopia sobie dolki i robia gorki w ciagu dnia. W skrzyniowej mam druga pare, co dzien 2 razy dziennie odkurzam wszystko sprzed frontu (tak jak wrobelp sluszenie zauwazyl, mozna kupic dowolny front pod wymiar i z dowolnymi drzwiczkami), wieczorem juz jest pelno smieci przed klatka, niestety to mnie skutecznie zniecheca, do tego chyba nie do konca podoba katarzynkom siedzenie na karmidlach / miseczkach powieszonych wyzej, zauwazylam ze "laziki", jakimi one sa, wola leniwie robic to im karmidla sa blizej podloza. Wlasnie jestem przed zakupem kolejnej klatki Vision, dla tej drugiej pary, bo w mojej skrzyniowej klatce nie ma wysuwanej szuflady, wiec utrudnione jest sprzatanie i mycie, a poniewaz pary sa w trakcie legow, to wieksza ilosc mokrych odchodow utrudnia czyszczenie skrzyniowych klatek w drewnie. Mam co prawda odpowiedni srodek do tego, ale jednak metal i plastik w tym wzgledzie wygrywaja zdecydowanie. Natomiast w drewnie widze tylko duze woliery, piekne i chyba najlepsze dla ptakow.

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
SylwiaM.
Tue Nov 10 2015, 06:49PM
Zarejestrowany #118
Do┼é─ůczy┼é: Wed May 07 2014, 11:43AM
Miejscowo┼Ť─ç: ┼üomianki
post├│w: 20
Chyba lepiej do takiej skrzynki dokupi─ç tylko fronty i szuflady.
Klatki ┼éadne, te do kt├│rych link poda┼éa┼Ť, tylko cena mniej mi si─Ö podoba.
Moje maj─ů Messi II wygodna, ale niestety du┼╝o z niej wyrzucaj─ů.

[ Edytowany Tue Nov 10 2015, 06:55PM ]
Powr├│t do g├│ry
akarka
Tue Nov 10 2015, 07:55PM
Zarejestrowany #129
Do┼é─ůczy┼é: Sun Oct 11 2015, 11:48AM
Miejscowo┼Ť─ç: Krakow
post├│w: 9
Zam├│wi┼éam w ko┼äcu Messi II. Klatka b─Ödzie umieszczona w szafce i wygl─ůda─ç b─Ödzie w sumie jak skrzynkowa. Dorobi─Ö do niej na dole z przodu zabezpieczenie anty┼Ťmieciowe. Opcja ta wygra┼éa z pozosta┼éymi bo mog─Ö j─ů wyj─ů─ç, umy─ç wn─Ötrze szafki i klatk─Ö wstawi─ç z powrotem. Mog─Ö te┼╝ j─ů wyj─ů─ç w lecie np. na balkon. No i co najwa┼╝niejsze, zabudowanie z wszystkich stron sprawi, ┼╝e paputy b─Öd─ů si─Ö czu┼éy bezpiecznie w otoczeniu i pod obserwacj─ů 3 kot├│w...:) Dodatkowo, klatka stoi przy oknie wi─Öc b─Öd─ů te┼╝ mie─ç zabezpieczenie przed przeci─ůgami...
Jak zwykle w ┼╝yciu i tutaj trzeba by┼éo metod─ů "za i przeciw" doj┼Ť─ç do najlepszego rozwi─ůzania...
Pozdr├│wki
Powr├│t do g├│ry
SylwiaM.
Tue Nov 10 2015, 08:23PM
Zarejestrowany #118
Do┼é─ůczy┼é: Wed May 07 2014, 11:43AM
Miejscowo┼Ť─ç: ┼üomianki
post├│w: 20
Tak, Ty wiesz jakie masz warunki i co b─Ödzie najodpowiedniejsze.
Z Messi II b─Ödziesz zadowolona.
Powr├│t do g├│ry
administrator
Thu Nov 19 2015, 10:45AM
administrator

Zarejestrowany #1
Zaprezentuj zdjęcia nowego domu z lokatorami Cieszę się, że w końcu jest decyzja, bo klatka to zakupy na dłużej

Powr├│t do g├│ry
akarka
Thu Nov 19 2015, 11:00AM
Zarejestrowany #129
Klatka jest ju┼╝ urz─ůdzona Dzisiaj po po┼éudniu odbieram szafk─Ö w kt├│rej b─Ödzie klatka, ale b─Öd─Ö j─ů w ┼Ťrodku malowa─ç i impregnowa─ç (bezzapachowe, nietoksyczne farby i lakiery z certyfikatami, ┼╝e mo┼╝na malowa─ç zabawki dla dzieci) wi─Öc troch─Ö zejdzie zanim w ko┼äcu paputki si─Ö przeprowadz─ů Wieczorem wrzuc─Ö fotki jak urz─ůdzi┼éam klatk─Ö to ocenicie czy ujdzie, czy trzeba co┼Ť zmieni─ç
Powr├│t do g├│ry
akarka
Thu Nov 19 2015, 06:55PM
Zarejestrowany #129
Oto i nowa klatka...

Powr├│t do g├│ry
administrator
Tue Nov 24 2015, 12:40AM
administrator

Zarejestrowany #1

Prawdziwy katarzynkowy plac wspinaczkowy, super to urzadzilas sporo tych 'klatek' masz ta obok oszklona to z wezem jakims?

[ Edytowany Tue Nov 24 2015, 12:42AM ]

Powr├│t do g├│ry
akarka
Tue Nov 24 2015, 04:24PM
Zarejestrowany #129
Dolnej bia┼éej klatki ju┼╝ nie ma. Ka┼Ťki zamieszka┼éy w du┼╝ej Chcia┼éam im urozmaici─ç troch─Ö ┼Ťrodowisko. Najwi─Öksz─ů radoch─Ö sprawia im to gniazdko z trawy Jest du┼╝o do niszczenia
Mia┼éam j─ů malowa─ç od ┼Ťrodka ale zostawi─Ö o na wiosn─Ö.
PS. W klatce obok jest kameleon

Powr├│t do g├│ry
administrator
Fri Jan 29 2016, 03:07AM
administrator

Zarejestrowany #1
Jak sie maja nasi milusinscy? i pan kameleon?
gdzie zakupilas to gniazdko z trawy? i jak sie sprawdza klatka?

Powr├│t do g├│ry
Go to page   <<       

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry