Forum

Katarzynki - Stok??wki pr??????kowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek pr─???kowanych :: Katarzynki - Wasze hodowle

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Krakowskie Ka??ki :)
Go to page       >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
akarka
Tue Oct 27 2015, 08:46am
Zarejestrowany #129
Do┼é─ůczy┼é: Sun Oct 11 2015, 11:48am
Miejscowo??─?: Krakow
post├│w: 9
Tydzie?? temu zamieszka??y u mnie 4 katarzynki. Jecha??am z my??l─? o zakupie parki, ale by??y tak ??liczne, ??e ci─???ko by??o si─? zdecydowa─?...
PS. Domek wyci─?gni─?ty bo wszystkie tam chcia??y siedzie─? a by?? rozmiarowo dopasowany do 2 kasiek...

Powr├│t do g├│ry
administrator
Wed Oct 28 2015, 08:24pm
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37pm
Miejscowo??─?: PL
post├│w: 788
Przepiekne, czy wszystkie sa niespokrewnione? Tez zawsze mam dylemat podczas zakupow

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
akarka
Thu Oct 29 2015, 07:13am
Zarejestrowany #129
Ka??ki s─? tegoroczne ale r????nych gniazd (hodowca ma 12 par l─?gowych)- tak przynajmniej zapewnia?? mnie hodowca Wydaje mi si─? i tak te?? dobierali??my, ??eby by??y 2 samczyki i 2 samiczki, ale o budce b─?d─? my??le─? na wiosn─?...teraz uczymy si─? je??─? kie??ki i r????ne warzywa i owoce (papryk─?, kapust─? w??osk─?, brukselki i buraki skubi─?, ale selera ani pietruszki nawet nie dotkn─???y) chocia?? chyba i tak nic nie wygra z jab??kiem i marchewk─?
Powr├│t do g├│ry
SylwiaM.
Sun Nov 01 2015, 07:29pm
Zarejestrowany #118
Do┼é─ůczy┼é: Wed May 07 2014, 11:43am
Miejscowo??─?: ?üomianki
post├│w: 20
Witajcie, gratuluj─? zakupu.
Polecam do diety w??─?czy─? broku??a - moje bardzo lubi─?.
Powr├│t do g├│ry
akarka
Mon Nov 02 2015, 06:01pm
Zarejestrowany #129
Pr??bowa??am, nie podszed??. Nabija??am na patyka szasz??ykowego, jab??ko, marchew i "nowo??─?"- kt??ra zwykle nie wzbudza??a zainteresowania. Teraz mam inn─? taktyk─? na nowe owoce i warzywa.
Co drugi dzie?? paputy dostaj─? jeden nowy owoc/warzywo ale nie podaj─? ju?? wtedy jab??ka ani marchewki. Mo??e buraki czy pomidory nie nale??─? do super przysmaku, ale teraz przynajmniej widz─?, ??e -z braku laku- s─? zjadane

[ Edytowany Tue Nov 03 2015, 12:15pm ]
Powr├│t do g├│ry
administrator
Tue Nov 03 2015, 11:32am
administrator

Zarejestrowany #1
Dok??adnie, trzeba kombinowa─?, a mo??esz zdradzi─? u kogo kupowa??a?? papu??ki?

Powr├│t do g├│ry
akarka
Tue Nov 03 2015, 12:09pm
Zarejestrowany #129
Pan Marcin- Gorzyce (kiedy?? Radlin) .

Zastanawiam si─? nad klatk─?. Planowane by??y 2 ptaki i obecnie ca??a gromadka mieszka w klatce skrzynkowej 75x40x45. Poniewa?? w domu s─? koty, klatka musi by─? zabudowana. My??la??am o klatce Messi II (78x48x60)- i na ten wymiar zrobi─? szafk─?. T─? przegrod─? bym wyj─???a. D??u??sza ni?? 80cm mi nie wejdzie, a wysokiej te?? nie chc─?, bo ptakom zdarza si─? spa??─? z ??erdzi. Dobry pomys???
[link]
Niska skrzynkowa zosta??aby wykorzystana jako ewentualna l─?g??wka...
Powr├│t do g├│ry
administrator
Tue Nov 03 2015, 12:31pm
administrator

Zarejestrowany #1
Hm, du??o lepiej sprawdzi si─? klatka z wysokim dnem, wed??ug mnie najlepsze na rynku s─? teraz Hagen Vision i od d??u??szego czasu klatki te nie trac─? na warto??ci, ??atwo si─? je czy??ci i mo??na dokupi─? basenik, budk─? l─?gow─? ??atw─? do mycia i doniczki podwieszane, w kt??rych mo??na uprawia─? ro??linki, kt??re bezpo??rednio jedz─? ptaki. Ja mam aktualnie 1 par─? w klatce Hagen Vision model [link] Z takich kt??re s─? jeszcze na topie to Ferplast:
[link]
[link]
Z du??ych mia??am podobn─?, tylko r─?cznie robion─?: [link]

Powr├│t do g├│ry
akarka
Tue Nov 03 2015, 06:03pm
Zarejestrowany #129
Klatka b─?dzie zabudowana to nie b─?d─? ??mieci─?. Obejrza??am wi─?kszo??─? klatek dost─?pnych na rynku, r??wnie?? te zaproponowane
Hagen jest fajny, widzia??am t─? klatk─? na ??ywo, jednak minusem dla mnie jest to, ??e nie ma wysuwanych szuflad. Ca??─? klatk─? musia??abym wyjmowa─? do sprz─?tania. No i te karmniki na dole- mo??e i fajne, ale ptaki b─?d─? wola??y je??─? na g??rze, zw??aszcza w obecno??ci drapie??nik??w ...poza tym metra?? powi─?kszy??by si─? jedynie o par─? cm w g??r─? w por??wnaniu z tym co maj─? teraz...
Klatki ferplasta by??yby idealne, gdyby nie karmniki zewn─?trzne i druty malowane na czarno- nie podobaj─? mi si─?. No i ta cena...
Klatka tak czy inaczej b─?dzie w??o??ona do szafki- widoczny b─?dzie tylko front. My??la??am, czy nawet nie zrobi─? skrzynkowej tylko wi─?kszej, ale nie znalaz??am odpowiednich front??w (rozmiar, brak dziur na karmniki)...
Dzi─?ki za sugestie...jeszcze przemy??l─?, ale chyba nie znajd─? nic lepszego, spe??niaj─?cego moje wymagania.
Powr├│t do g├│ry
wrobelp
Wed Nov 04 2015, 12:27pm
Zarejestrowany #130
Do┼é─ůczy┼é: Sat Oct 17 2015, 11:35am
Miejscowo??─?: Warszawa
post├│w: 10
Klatka skrzynkowa to dobre wyj??cie, ale polecam przymocowa─? wewn─?trz jakie?? drabinki do wspinania. Katarzynki nie nale??─? do ptak??w szczeg??lnie "lotnych" wol─? si─? wspina─?.
Dodatkowo w samor??bce mo??na zrobi─? dowolnie g??─?bok─? szuflad─?, dzi─?ki czemu ptaki mniej ??miec─?.
Odno??nie front??w w tej chwili na rynku s─? firmy kt??re wykonuj─? je na zam??wienie na dowolny wymiar, zar??wno z otworami na karmniki jak i bez, z drzwiczkami zasuwanymi (g??ra-d????) jak i otwieranymi do zewn─?trz. Fronty s─? dobrze wykonane i ocynkowane. Sam takie zamawia??em.
Polecam poszuka─?. Nie podaj─? namiar??w ??eby nie robi─? reklamy.
Powr├│t do g├│ry
Go to page       >>   

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry