Forum

Idź do strony       >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
kylo1979
pon sty 30 2012, 05:26
Zarejestrowany #80
Dołączył: pon gru 05 2011, 07:36
Miejscowość: Ruda Śląska
postów: 44
witam pomieszkują u mnie trzy katarzynki samiczka i dwa samczyki,
jeden samczyk od listopada 2011 r natomiast pozostała dwójka od grudnia 2011 r.
w okolicach marzec-kwiecień dołączy jeszcze jedna samiczka bo teraz codziennie kłótnie między samcami i sporo hałasu














Powrót do góry
kylo1979
pon sty 30 2012, 09:08
Zarejestrowany #80
Dołączył: pon gru 05 2011, 07:36
Miejscowość: Ruda Śląska
postów: 44
jeszcze jedno czy na podstawie powyższych zdjęć jest ktoś w stanie określić płeć kasiek ? (ciekawy jestem czy kaśki mają taką płeć jak mnie poinformowano przy zakupie )

ile katarzynek mogę trzymać w klatce o wymiarach szer. dł. wys. 48x78x78
z góry dziękuję za odpowiedzi

[ Edytowany pon sty 30 2012, 09:12 ]
Powrót do góry
tweetusia
wto sty 31 2012, 01:10

Zarejestrowany #70
Dołączył: nie cze 19 2011, 12:31
Miejscowość: Limerick
postów: 42
Witaj znow, troszeczke piorek polecialo przy walkach coo? Moje tez sie ganiaja,ale maja wolierke,zatem jest gdzie ukryc w razie nadmiernej agresji. Klatke masz duza,zatem swobodnie mozesz miec jeszcze kilka katarzynek, tylko skoro tak walcza zapewnilabym im troche miejsc,gdzie moga sobie spokojnie zejsc z oczu. Czyli jak puszcza mrozy to poszlabym po jakies galezie (wierzby np), ja moim wlozylam suche galazki jodly, dalabym wiecej misek, jakis basenik i duzo owocow i warzyw,by piorka ich doprowadzic do lepszego stanu. Galazki mozesz powiesic w pionie (kaski bardzo lubia wspinac sie po galazkach glodu a na dodatek lubia zjadac jego owoce). Jesli urozmaicisz im klatke roznymi skrytkami itp moze nie beda mialy juz tak ochoty na wzajemne ganianie sie i wyrywanie sobie piorek. Zajrzyj to watku hanuska..hanusiek jest specjalistka w tworzeniu swietnych zabaweczek z niczego!!!Polecam zagadac i napewno Ci moze wymyslec jakis podescik, drabinke czy inne udogodnienia dla Twych pupilkow;-)
Jesli chodzi o plec to z katarzynkami roznie to bywa..Ty masz na szczescie zielone,zatem musisz patrzec na najdluzsze(srodkowe) piorko w ogonie (najlepiej jakbys zrobil zdjecia ich ogonkow z bliska) oraz ramienia. Wiecej czarnego na ramieniu (skrzydle) oraz czarne piorko w wiecej niz 1/4 (samica moze miec koncowke piorka czarna)
i bardziej jakby plaska i oplywowa glowka to samczyk. Jesli ma sie mutacje barwna kaski to juz gorzej z tym poznawanie plci po ubarwieniu...ja mam 4 kaski a do teraz nie jestem pewna czy nie mam 4 chlopakow (kopulacja u kasiek nie przesadza o plci). Aha samiczki tez moga walczyc, zatem zrob zdjatka a my postaramy Ci sie pomoc okreslic ich plec. Jeszcze raz pozdrawiam

Aga

ps..ta najbardziej oskubana wyglada na najjasniejsza z nich..zauwazyles juz by dobrala sie jakas para czy poprostu teraz jest taki ogolny szal...moje tak sie darly w listopadzie,ze myslalam,ze oszaleje na szczescie juz im to przeszlo;p Tak wogole fajniutkie ptaszki i jak tylko sie wypierza i przestana walczyc beda doskonalym obiektem do podgladania ich jakze fajnych i innych zachowan.
Powrót do góry
hanusiek
wto sty 31 2012, 01:30

Zarejestrowany #78
Dołączył: nie lis 13 2011, 05:52
Miejscowość: Gliwice
postów: 127
Witaj w "Klubie" Miłośników Katarzynek!
Czy sprzedawca poinformował Cię w jakim wieku są ptaszynki?
Powrót do góry
kylo1979
wto sty 31 2012, 11:26
Zarejestrowany #80
Dołączył: pon gru 05 2011, 07:36
Miejscowość: Ruda Śląska
postów: 44
wiec tak wszystkie pochodzą z hodowli pana Marcina z Radlina wykluły się w maju ale do mnie najpierw trafiła ta ciemna z tym dużym dziobem (tzn wtedy miałem 2 papużki ten ciemny samczyk i taka jasniutka samiczke niestety samiczka padła prawdopodobnie zły pokarm) a w grudniu przywiozłem tego oskubanego (on od poczatku taki oskubany nie po walkach teraz juz mu poodrastały troszkę piórka) i tą z jasna główką . Pan Marcin mówił że ten najciemniejszy i ten oskubany to samce a ta z jasną główką to samica i to by się zgadzało bo jasna główka i oskubany tworzą parkę (prawie cały czas są razem, razem śpią w budce) natomiast oskubany od czasu do czasu kłóci się , walczy i gania z tym ciemnym.
Powrót do góry
administrator
wto sty 31 2012, 03:24
administrator

Zarejestrowany #1
Dołączył: wto lis 11 2008, 11:37
Miejscowość: PL
postów: 788
Walki sa zupelnie normalne. Walcza o swoje pozycje w klatce. Jesli pojawia sie budka legowa to tym bardziej moze tak byc. Katarzynki mozesz rozmnazac kiedy osiagna 9 miesiecy. Co do akcesoriow, polecam je tylko w wiekszych wolierach, poniewaz czesto sie zdarzaly w mojej hodowli przypadki, kiedy katarzynka potrafila spasc z tyczki/drabinki i obic sie o inne galezie albo miseczki. Wszystko musi byc przemyslane i pamietaj o swobodzie. To, ze katarzynki malo lataja nie oznacza, ze nie trenuja skrzydel, musza miec gdzie rozprostowac skrzydla. Plec opisana jest w dziale glownym strony. Zrob fotki z gory, aby mozna bylo obejrzec ogonki.


Wiecznie niezrozumiałe w przyrodzie jest to, że można ją zrozumieć.
Powrót do góry
kylo1979
wto sty 31 2012, 04:43
Zarejestrowany #80
Dołączył: pon gru 05 2011, 07:36
Miejscowość: Ruda Śląska
postów: 44
właśnie się zastanawiam czy nie zabrać im budki bo zaczeły sie gonić i kłócić jak ją wstawiłem

mam zamiar wpakować im jeszcze ze 2 gałązki z lasu żeby im nie przepakować klatki bo zaobserwowałem że kudłaty i jego samiczka lubią sobie przelatywać po żerdziach natomiast ciemny samczyk woli poszwędać się pieszo chodziasz jak kudłaty jest w budce to ciemny chyba chce zaimponować samicy i też pokazuje że potrafi przelecieć

[ Edytowany wto sty 31 2012, 04:52 ]
Powrót do góry
tweetusia
wto sty 31 2012, 05:52

Zarejestrowany #70
Dołączył: nie cze 19 2011, 12:31
Miejscowość: Limerick
postów: 42
Witaj, moj samczyk Fujik spada czasami z 2m obijajac sie o galazki i to jest dla niego ratunek czasami, bo jak nie mialam nic to jak spadl to czasami tak gruchnelo,ze myslalam, ze to jakis "kamien". Jak pisalam wczesniej moje kaski nie skrobia zbyt czesto wapienek czy sepii, ale za to galazki swietnie sie sprawdzaja jako scieraczki do dziobkow czy pazurkow...poza tym uwazam,ze im blizej natury tym lepiej sie maja nasze pupilki. Zatem pare galazek napewno urozmaici ich srodowisko, najlepiej umiescic je w pionie..masz tak duza klatke,ze mozesz jakis kat klatki tak zagospodarowac,by w razie klotni mogla jakas sie tam ukryc. U mnie na 4 kaski jedna tylko uwielbia latac...reszta woli korzystac z drabinek, roznorodnych przejsc niz latac...a moga przeleciec prawie 3m, ale to w porownaniu z reszta moich ptakow raczej "papugi chodaki".Nawet najmlodsza z nich pomimo,ze jest lzejsza niz reszta nie lata dobrze...za to podziwiam ich zrecznosc w przeciskaniu sie miedzy galazkami. Sprobuj Moniko dac im jakas gestwine galazek w rogu klatki...zobaczysz jakie one potrafia rzeczy wyrabiac podczas wspinania sie i jesli sa zielone jak galazki to jak zastygna w bezruchu trzeba mocno wytezyc wzrok, by je zauwazyc;-)
A co do budki to u mnie kwestia klotni zostala rozwiazana przez dodanie do trojki kasiek wowczas drugiej budki, moze sprobuj takie rozwiazanie zanim pozbedziesz sie budki. Kaski lubia tam spac a nawet w dzien czesto ucinaja sobie drzemki w budce a nie na zerdziach.

Powodzenia i witamy w gronie kasko maniakow;-)
Powrót do góry
kylo1979
wto sty 31 2012, 06:16
Zarejestrowany #80
Dołączył: pon gru 05 2011, 07:36
Miejscowość: Ruda Śląska
postów: 44
miałem 2 budki przez tydzień, kudłaty opanował obie i jak tylko ciemny samczyk wchodził do którejś to kudłaty za nim i młyn tak długo aż go wygonił dość zabawnie to wyglądało jak kudłaty siedział na zerdzi obok samicy i obserwował ciemnego do której bódki pójdzie i za nim
wydaje mi się że problem się rozwiąże jak bedzie jeszcze jedna samiczka bo wtedy ciemny przestanie podrywać kudłatemu dziewczynę ale to dopiro będzie gdzieś marzec -kwiecień
Powrót do góry
tweetusia
wto sty 31 2012, 07:14

Zarejestrowany #70
Dołączył: nie cze 19 2011, 12:31
Miejscowość: Limerick
postów: 42
A moze poprostu jedna budka w jednym koncu klatki a druga w drugim...przeciez nie bedzie latal od jednej do drugie...sprobuj taka opcje jeszcze, no i wyslij zdjecia ogonkow kasiek, u kolezanki z forum samiczki sie tez niezle przeganialy.
Powrót do góry
Idź do strony       >>   

Przejdź do:     Powrót do góry