Forum

Katarzynki - Stok??wki pr??????kowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek pr─ů┼╝kowanych :: Porady

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
przerost dzioba
Go to page       >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
kylo1979
Mon Jan 30 2012, 04:42PM
Zarejestrowany #80
Do┼é─ůczy┼é: Mon Dec 05 2011, 07:36PM
Miejscowo┼Ť─ç: Ruda ┼Ül─ůska
post├│w: 44
witam od kilku miesi─Öcy mieszkaj─ů u mnie trzy Katarzynki samica i dwa samce jeden z samczyk├│w ma do┼Ť─ç d┼éugi dziub w por├│wnaniu z pozosta┼éymi dwiema ka┼Ťkami (samczyk ten jest u mnie jakies 3 miesi─ůce ,wydaje mi si─Ö ┼╝e na pocz─ůtku ten dziobek by┼é krutszy taki jak u pozosta┼éych ) chcia┼éem zapyta─ç bardziej do┼Ťwiadczonych posiadaczy kasiek czy ten dziub nie jest mo┼╝e przero┼Ťniety ?
z g├│ry dziekuj─Ö za odpowied┼║ !!!

Powr├│t do g├│ry
tweetusia
Tue Jan 31 2012, 12:46AM

Zarejestrowany #70
Do┼é─ůczy┼é: Sun Jun 19 2011, 12:31AM
Miejscowo┼Ť─ç: Limerick
post├│w: 42
Witaj, z tej strony Agnieszka...tak wyglada na przerosniety oraz jest dosc pomarszczony,zatem moze to kwestia problemow zywieniowych. Ja mam podobnie z wrobliczka. Radzilabym go podciac i zapewnic potem duzo witamin (moje katarzynki uwielbiaja marchewke czy jablka). Przyczyn przerostu dzioba masz kilka...jednym z nich moze byc zbyt malo witamin w diecie, za tlusty pokarm (nasiona olejste takie jak np slonecznik czy za duzo konopi) oraz brak odpowiednich wapienek do scierania dziobka (chociaz moje kaski rzadko uzywaja kostek wapiennych czy muszli matwy do scierania dziobka)to za to tepia sobie dzioby na galazkach,ktore im przynosze. Tutaj masz link do strony na ktorej opisuja rozne przypadki przerostu dzioba [link].
Jesli nie potrafilbys sam przyciac dzioba radze udac sie do weterynarza z papuzka, gdyz latwo zranic papuzke w jezyczek lub przyciac za krotkow. Przycina sie do takiego jakby przyciemnienia jak patrzysz od dolu na dziobek. Na internecie znajdziesz dokladne instrukcje jak to sie robi.Zycze powodzonka z nim i milego hodowania kasiek;-)pozdrawiam

Aga
Powr├│t do g├│ry
kylo1979
Tue Jan 31 2012, 11:34AM
Zarejestrowany #80
wiec tak ziarno zamawiam wed┼éug proporcji podanych w dziale od┼╝ywianie i ze ┼║r├│d┼éa podanego w tym dziale, maj─ů w klatce kostk─Ö wapienn─ů, podaje im witaminy multisanostol tak jak radz─ů na forum, dostaj─ů jab┼éko, marchew, buraczki no i kie┼éki jako┼Ť teraz im bardzo smakuj─ů .

mam pytanie czy dziub przycina si─Ö prosto czy tak do szpica jak maj─ů naturalnie ?

[ Edytowany Tue Jan 31 2012, 12:14PM ]
Powr├│t do g├│ry
administrator
Tue Jan 31 2012, 03:12PM
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37PM
Miejscowo┼Ť─ç: PL
post├│w: 788
Witaj, moje kasie sa dobrze odzywiane, a tez mialam kiedys samczyka, ktoremu przerastal dziobek. Mialam tez taka liliank─Ö. Katarzynki w naturze zdzieraja pazurki i dziobki o skaly i galazki. W Twoim przypadku samodzielne przycinanie nie powinno sprawic problemu, lepiej nie czekac az dziob bedzie dluzszy tylko przycinac czesciej. Wtedy to jest prostsze. Ja przycinalam sama, bo moj weterynarz czasem sie bal...

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
kylo1979
Tue Jan 31 2012, 04:45PM
Zarejestrowany #80
dziub przyci─Öty jako┼Ť to nie zrobi┼éo wi─Ökszego wra┼╝enia na ka┼Ťce ( i pazurki te┼╝ przyci─Öte
wielkie dzi─Öki za podpowiedzi !!!
Powr├│t do g├│ry
tweetusia
Tue Jan 31 2012, 05:35PM

Zarejestrowany #70
Witajcie to super,ze juz dziobek przyciety..ja musze mojej wrobliczce tez regularnie przycinac dziobek,ale u niej to byl w duzej mierze problem zywienia u poprzedniego wlasciciela, gdyz odkad jest u mnie zniknely pomarszczenia z dzioba oraz nowe piorka nie maja tzw "prazkow glodowych". Na poczatku samczyk nie jadl zadnych warzyw,ale odkad jest z innymi nauczyl sie jadac marchewke, mieszanke jajeczna, jablka, wysuszona bulke.
pozdrawiam i gratuluje udanej "operacji";-)
Powr├│t do g├│ry
administrator
Wed Feb 01 2012, 10:28AM
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37PM
Miejscowo┼Ť─ç: PL
post├│w: 788

kylo1979 wrote ...
wiec tak ziarno zamawiam wed┼éug proporcji podanych w dziale od┼╝ywianie i ze ┼║r├│d┼éa podanego w tym dziale, maj─ů w klatce kostk─Ö wapienn─ů, podaje im witaminy multisanostol tak jak radz─ů na forum, dostaj─ů jab┼éko, marchew, buraczki no i kie┼éki┬ájako┼Ť┬áteraz im┬á
bardzo smakuj─ů . mam pytanie czy dziub przycina si─Ö prosto czy tak do szpica jak maj─ů naturalnie ?
Staraj sie oddac ksztalt jak najbardziej naturalnego ksztaltu.
[/html]

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
kylo1979
Wed Feb 01 2012, 04:24PM
Zarejestrowany #80
mia┼éem klatke z paputami postawion─ů na ziemi i po┼éowa klatki zachodzi┼éa na kaloryfer teraz przestawi┼éem na komode gdzie g├│ra klatki jest na wysoko┼Ťci moich oczu wi─Öc ptaszki powinny czu─ç si─Ö bardziej komfortowo a odstawienie od kaloryfera powinno wp┼éyn─ů─ç pozytywnie na odrastanie pi├│rek ( ale znowu teraz maj─ů mniej ┼Ťwiat┼éa dziennego ko┼éo kaloryfera w rogu pokoju na jednej scianie okno a na drugiej drzwi z balkonu wiec mia┼éy du┼╝ ┼Ťwiat┼éa ale sta┼éy na pod┼éodze no i ten kaloryfer heh
Powr├│t do g├│ry
tweetusia
Wed Feb 01 2012, 04:59PM

Zarejestrowany #70
Witaj, kaskom nie przeszkadza malo swiatla, te ptaszki nie przepadaja za pelnym sloncem a budki wrecz sie radzi,by wieszac w zacienionym miejscu. Wieksza wilgotnosc powietrza, czeste kapiele powinny wplynac na jakosc ich piorek,zatem odstawienie od kaloryfera to dobry pomysl,szczegolnie teraz jak sa mrozy nadmierne grzanie, suche powietrze moze zle wplywac na stan ich upierzenia. Do tego galazki, owoce i warzywka i dziobki beda ladnie rosly.

ps
Jak bedziesz kupowal kolejna kaske radzilabym kupic ja od innego hodowcy, by uniknac zlaczenia brata z siostra...ptaki czasami same potrafia sie tak dobrac (brat z siostra). A jestem pewien, ze jasna samiczka i kudlaty to nie rodzenstwo?
Powr├│t do g├│ry
kylo1979
Wed Feb 01 2012, 05:55PM
Zarejestrowany #80
nie mam pojęcia czy samiczka i kudłaty to rodzeństwo
ch─Ötnie bym kupi┼é papu┼╝k─Ö od innego hodowcy tylko nie znam nikogo innego i jak chcia┼éem na pocz─ůtku kupi─ç ka┼Ťki to nikt nie sprzedawa┼é i niewiele ludzi wog├│le je ma chyba ┼╝e znasz kogo┼Ť jakiego┼Ť hodowc─Ö (a brat z siostr─ů kopulowali by ze sob─ů ?)
Powr├│t do g├│ry
Go to page       >>   

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry