Forum

Katarzynki - Stok??wki pr??????kowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek pr─???kowanych :: Katarzynki - Wasze hodowle

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Kasia Kasiek i c??reczka
Go to page   <<        >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
hanusiek
Wed Dec 07 2011, 12:58am

Zarejestrowany #78
Do┼é─ůczy┼é: Sun Nov 13 2011, 05:52pm
Miejscowo??─?: Gliwice
post├│w: 127
Ci─???ka wspinaczka ..

Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Wed Dec 07 2011, 01:04am

Zarejestrowany #78
Na zdj─?ciu widoczna chora n????ka. Z ka??dym dniem jest coraz lepiej. Pomagaj─? (mam nadziej─?) masa??e patyczkiem kosmetycznym zamoczonym w oleju (kujawskim).

[ Edytowany Thu Dec 08 2011, 12:43am ]
Powr├│t do g├│ry
administrator
Wed Dec 07 2011, 01:30am
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37pm
Miejscowo??─?: PL
post├│w: 788
Super, ??e Roszpunka ??wietnie sobie radzi. Moje te?? zawsze lubi??y przeczesywa─? w??osy. Co do oswajania papu??ek, moje nie b─?d─?c karmione r─?cznie te?? si─? szybko oswaja??y, to bez r????nicy. Zawsze ci─???ko oswajaj─? si─? papugi, kt??re nigdy nie by??y poddawane oswojeniu... Najcz─???ciej z wielkich wolier.

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Wed Dec 07 2011, 11:52pm

Zarejestrowany #78
Niestety taki spacerek cz─?sto ko??czy si─? myciem w??os??w.Pod tym wzgl─?dem Roszpunka jeszcze nie bierze przyk??adu z mamy, kt??ra wychodzi z budki i schodzi do toalety a?? na sam d???? klatki.

[ Edytowany Thu Dec 08 2011, 12:10am ]
Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Wed Dec 07 2011, 11:56pm

Zarejestrowany #78
Kasie dosta??y nowy plac zabaw.Bardzo si─? spodoba??. Roszpunka niezbyt lubi siedzie─? w klatce.

Powr├│t do g├│ry
administrator
Thu Dec 08 2011, 02:00am
administrator

Zarejestrowany #1
Wow normalnie one maj─? prawdziwe mieszkanko, przytulnie w nim, maju─?c taki plac zabaw to nic tylko si─? bawi─?! A i co?? podje??─? mo??na!

Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Sun Dec 18 2011, 02:10am

Zarejestrowany #78
Mam sto swiat??w z tymi ka??kami.
Jak juz wspomina??am, ledwo Roszpunka wysz??a z budki pojawi??o si─? jajeczko. Potem trzy nast─?pne.Po kilku dniach prze??wietli??am te jajka, jedno wyj─???am.By??o niezal─???one. Zostawi??am pozosta??e i z mieszanymi uczuciami zostawi??am Kasi─? z tymi jakami. nie zd─???y??am zdj─?─? budki ale te?? dieta jaka mia??y pataszyny przyczyni??a si─? do tego. Tyle,??e dieta mia??a na celu nauczenie Roszpunki konsumpcji kie??k??w, zieleniny jajka itp. Z tym mia??am ogromny problem jesli chodzi o Kasie.
Dwa dni temu uda??o mi sie przy??ozy─? latarke do jajek bez ruszania ich i komora powietrzna w 2 jakach zajmowa?? prawie po??ow─? jajeczka. Jakie?? by??o zdziwienie wczoraj gdy us??ysza??am z budki dono??ne pi,pi...pi...
Pisklak wyklu?? si─? ze skorupki na mioich oczach. Dar?? si─? niemi??osiernie oznajmiaj─?c swoje przyj??cie na ??wiat. Taka r????owa"krewetka", kt??ra po godzinie pokry??a si─? warstw─? bia??ego puszku.Roszpunka natychmiast pobieg??a do budki sprawdzi─? dziobem to "co??" i bez pardonu wtarabani??a miedzy rodzic??w nie zwa??aj─?c na to co ma pod nogami.
Dzisiejszy poranek przywita?? mnie niepokojem o ??ycie tego male??stwa.Postanowi??am zabra─? Roszpunk─? z klatki rodzic??w. Obserwacje w ci─?gu dnia utwierdzi??y mnie w tym przekonaniu, ??e powinnam to zrobi─?. Wieczorem przywieziona zosta??a nowa klatka i po paru godzinach przekszta??cona zosta??a w apartament. Zamontowali??my star─? budke legow─? , w kt??rej Roszpunka przysz??a na ??wiat, drabinki, patyczki, p????eczki itp. No i zacze??o si─?....
Wytrzyma??am godzin─? patrz─?c jak bidula "p??acze" i szamocze pr??buj─?c si─? wydosta─?. Za ka??dym razem jak wk??ada??am rek─? do klatki wchodzi??a na ni─? kurczowo czepaj─?c sie dziobkiem i rozpaczliwie szukaj─?c wyj??cia. Przygasi??am ??wiat??o z nadziej─?, ??e si─? uspokoi i znajdzie miejsce do spania - bez skutku. S??ysza??am odg??osy wspinania po drutach i trzepot skrzyde??ek oraz rospaczliwe szamotanie po klatce.
Podda??am si─? po godzinie. Wyje??am j─? i zanios??am z powrotem do "rodzinnego domku". Wbieg??a po drabince do budki i po chwili ju?? siedzia??a szcW─???liwa wtulona mi─?dzy rodzicami maj─?c w "dziobie" swoje m??odsze rodze??stwo.
Po chwili ju?? szcz─???liwa spa??a w najlepsze.
Jutrzejszy dzie?? powitam ponownie z obaw─? czy pisklak przetrwa??.
???????????
Powr├│t do g├│ry
administrator
Mon Dec 19 2011, 02:05am
administrator

Zarejestrowany #1
Oj... Podstawowy blad. Nie rozdziela sie w ten sposob ptakow, ktore sa ze soba zzyte. Niejednokrotnie mialam przypadki, ze rodzice odchowali mlode, ktore zostawaly z nimi w klatce nawet wtedy, kiedy rodzice mieli ponowne legi i doczekali sie pisklat. Roszpunka im nie zaszkodzi, a do tego moze pomoc w karmieniu, jesli rodzice ja akceptuja.

Powr├│t do g├│ry
administrator
Mon Dec 19 2011, 02:27am
administrator

Zarejestrowany #1
Ptaki rozdziela sie tylko wtedy, kiedy podczas zalotow mogloby dojsc do parowania sie rodzicow z dziecmi, czy innych czlonkow rodziny. Rozdziela sie tez w przypadku agresji osobnikow, ktore moglyby zagrazac pisklaczkom. Ale z agresywnymi osobnikami najczesciej daje sobie rade samczyk albo samiczka i nie ma problemow przy legach. Jesli Roszpunka nie jest wyganiana przez rodzicow, ani sama nie jest agresywna to radze nie ingerowac w legi i jej nie odsadzac do innej klatki.

Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Mon Dec 19 2011, 10:46pm

Zarejestrowany #78
Dzi─?ki! Roszpunka zosta??a. Siedzi z rodzicami ale jestem pe??na obaw. Skubie dziobem tego ma??ego.Pewnie sprawdza co to takiego. To samo robi??a z jajkami.Jest jeszcze za m??oda, ??eby odezwa?? si─? w niej instynkt macierzy??ski. Przynajmniej tak mi si─? wydaje. absolutnie nie jest agresywna.Poznaje otajaczy ??wiat przy pomocy dzioba, dziobi─?c i skubi─?c wszystko co napotka na swojej drodze.Pisklaka te?? musia?? sprawdzi─? a ja wystraszy??am si─? ,??e zrobi mu krzywd─?. Chcia??am tylko,??eby noc spedza??a osobno i da?? troche odpocz─?─? rodzicom.
Powr├│t do g├│ry
Go to page   <<        >>   

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry