Forum

Katarzynki - Stok??wki pr??????kowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek pr─???kowanych :: Katarzynki - Wasze hodowle

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Kasia Kasiek i c??reczka
Go to page   <<        >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
hanusiek
Fri Feb 07 2014, 11:53pm

Zarejestrowany #78
Do┼é─ůczy┼é: Sun Nov 13 2011, 05:52pm
Miejscowo??─?: Gliwice
post├│w: 127
Almate!
Jestem dobrej my??li. Klatka jest w miar─? przystosowana do potrzeb niepe??nosprawnej papu??ki.
Jest bardzo s??aba i chyba by??a wyg??odzona bo dzi?? bardzo ??apczywie jad??a jab??ko. Z ziarenkami sobie radzi. Ciesz─? si─?,??e je. Poda??am do wody Omnivit i za dwa dni dam kilka kropelek wapna. Ptaszyna jest bardzo rezolutna. Wczoraj wpada?? a w panik─? jak tylko zbli??a??am si─? do klatki a dzi?? o dziwo! obie katarzynki by??y o wiele spokojniejsze. Mog??am wymieni─? wod─? i poda─? jedzonko. Z zaciekawieniem przygl─?da??y si─? moim porz─?dkom przy drugiej klatce. Moje Kasie wykazuj─? bardzo du??e zainteresowani nowymi lokatorami. Ca??y czas wisz─? na ??cianie przylegaj─?cej do ich klatki.

Moniko!

takie podcinanie chyba musi zrobi─? fachowiec. Nie wiem czy znajd─? kogo?? takiego.
Powoli trac─? wiar─? w kompetencje niekt??rych weterynarzy. Specjalist??w od ptak??w ozdobnym w naszym mie??cie nie ma. Zreszt─? mam uraz . Jednego ptaszka u??miercili mi podczas badania.
Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Wed Feb 12 2014, 11:40pm

Zarejestrowany #78
Moje dwie nowe katarzynki otzryma??y ju?? imiona. Samczyka nazwali??my Frugo a samiczka dosta??a imi─? Pipi. Wydaje takie d??wi─?ki podobne do pipczenia. Dzi?? po tygodniowej kwarantannie w osobnej klatce postawnowi??am przenie??c je do reszty katarzynek. Nowe Kasie zosta??y bardzo dobrze przyj─?te ale zaobserwowa??m bardzo dziwne zachowanie Gucia. Gucio od razu zapa??a?? wielk─? sympati─? do Fruga i polubili swoje towarzystwo.
Szkoda,??e zdj─?cie lello nieostre ale one ca??y czas by??y w ruchu i ci─???ko by??o mi je sfoci─? z bliska. Ca??y dzie?? sp─?dzi??y na takim mizianiu. Nigdy nie widzia??m takiej mi??o??ci u dw??ch samczyk??w. Zaczynam si─? zastanawia─? czy Frugo nie oka??e si─? Fruzi─??

[ Edytowany Thu Feb 13 2014, 12:16am ]
Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Thu Feb 13 2014, 07:17pm

Zarejestrowany #78
Wczoraj przy okazji generalnych porz─?dk??w w klatkach wpad??am na pomys??,??eby udost─?pni─? kasiom drug─? klatk─?.
Powsta??o na szybko tzw. tajemne przej??cie. Te ??obuzy momentalnie zczai??y o co chodzi i ju?? dzi?? buszowa??y w obu klatkach.

Powr├│t do g├│ry
administrator
Mon Feb 17 2014, 08:04pm
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37pm
Miejscowo??─?: PL
post├│w: 788
Z czego jest to przej??cie?
Super, ??e papu??ki si─? dogaduj─?. Co do dziobka i specjalist??w, to fakt, mi te?? u??miercono cremino samczyka przez nieodpowiednie a w??a??ciwie niepotrzebne podanie leku. Natomiast z dziobem by??o tak, ??e przerasta?? mojej liliance, a chodz─?c do weterynarza za 5 z?? wola??am sama zacz─?─? podcina─? dzi??b, bo raz posz??am w tej sprawie i pani praktykantka ba??a si─? podj─?─? tego zabiegu... Og??lnie posz??o to sprawnie, ale potrzebna jest druga osoba, przynajmniej dla mnie i lepiej robi─? to cz─???ciej, bo wtedy mniej si─? nastresujesz i Ty i ptaszek.
Bardzo zaniepokoi?? mnie opis miejsca, z kt??rego przywioz??a?? t─? now─? par─?. Podejrzewam, ??e by??y tam nieszcz─???liwe i raczej zaniedbywane, w por??wnaniu z reszt─? ptak??w. Dowodem na to jest nie tylko p??ochliwo??─? i panika, ale r??wnie?? to, ??e zna??y tylko ziarno... A przypalanie rozgrzanym czymkolwiek pazurka... to jakie?? dantejskie sceny... Rozjechane n????ki mog─? by─? efektem ??le wy??cielonej budki, podczas l─?g??w. U mnie Bia??ka mia??a takie same n????ki, jednak nie mia??a problem??w z utrzymywaniem si─? na ??erdkach i funkcjonowaniem w klatce.

[ Edytowany Mon Feb 17 2014, 08:06pm ]

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Mon Feb 17 2014, 10:50pm

Zarejestrowany #78
Przej??cie zrobi??am z grubego kartonu. Na zewn─?trz jest oklejony tak─? os??onk─? zrobion─? z bambusowych podk??adek na st????. Na rzazie prowizorka,??eby sprawdzi─? czy zda egzamin. Musz─? jednak zrobi─? to ze sklejki ,gdy?? ka??kom mo??e przyj??─? do g????wek zaj─?─? si─? kartonikiem.
Po paru dniach spokoju zacz─???y si─? drobne niesnaski w ka??koym stadzie. Jasno zielony samczyk okaza?? si─? samiczk─? i razem z Guciem stanowi─? nieroz??─?czn─? par─?. Kaleka, kt??ra mia??a by─? samiczk─? okaza??a si─? samcem
i w ci─?gu dnia towarzyszy jej Kiwi ale noc sp─?dza samotnie w mniejszej klatce. Jest troszk─? dyskryminowany przez reszt─? towarzystwa. Przeganiaj─? go z korowej tuby. Boi si─? zej??─? na d???? do jedzonka wi─?c zielenin─? dostaje pod dziobek. Do ziarenek chodzi do mniejszej klatki. Domownicy nazywaj─? go Batmanem i chyba tak ju?? zostanie.
Do wetrynarza wybior─? si─? jak papu??ka nabierze troszk─? si??y. Mam nadziej─?,??e szybko nauczy si─? je??─? kie??ki i warzywa od kasiek. Nasza Kasia jak przyjecha?? do nas te?? jad??a tylko ziarenka ale szybko nauczy??a si─? si─? od ka??ka je??─? warzywa i owoce.
Powr├│t do g├│ry
administrator
Tue Feb 18 2014, 09:15pm
administrator

Zarejestrowany #1
Zaczyna si─? zapewne dob??r partner??w, a tak??e wyznaczanie swoich granic. Co do jedzenia, to na pewno si─? to ustabilizuje, u mnie by??o podobnie, nawet do marchwi niekt??re musia??y si─? przekona─? A przej??cie na pewno b─?dzie skonsumowane za jaki?? czas, bo jak to w przypadku ciekawskich katarzynek bywa, zaczn─? je za jaki?? czas "atakowa─?"

Powr├│t do g├│ry
administrator
Wed Feb 26 2014, 11:58pm
administrator

Zarejestrowany #1
Jakie wie??ci z "frontu"?

Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Thu Feb 27 2014, 12:31am

Zarejestrowany #78
Na ka??kowym froncie zapanowa?? rozejm. Faktycznie kasie podobiera??y si─? w pary i k????c─? si─? tylko przy ??niadaniu.
Batman z Kiwusi─? noc sp─?dzaj─? w naro??nym domku. ??pi─? takie przytulone do siebie,??e a?? mi??o patrze─?. Natomiast jasnozielona katarzynka ca??y czas przebywa z Guciem. Patzr─?c na par─? katarzynek mo??na ??atwo zauwa??y─? r????nic─? mi─?dzy samcem a samiczk─? a w tym przypadku mam dylemat. Gucio jest samcem na 100 procent a jasnozielony Fruzio ma budow─? typow─? dla samca. Jest wielko??ci Gucia i taki sam kszta??t g??owy. Nie wiem czy w w??r??d ptak??w te?? zdarzaj─? si─? inne orientacje?:)
Dzi?? do??c d??ugo odkurza??am pok??j w kt??rym stoj─? klatki i ka??ki natychmiast zacz─???y domaga─? si─? k─?pieli. Zacz─???y jedna za drug─? zwisa─? g??ow─? w d????. Batman zwia?? na d??wi─?k rozpylacza i tylko przygl─?da?? si─? kasiom przez dziurk─? w korze.
Moniko! Czy Twoje katarzynki te?? tak reaguj─? na odkurzacz?
Powr├│t do g├│ry
administrator
Thu Feb 27 2014, 11:37pm
administrator

Zarejestrowany #1
Oj z tymi jasnozielonymi to jest w??a??nie problem zawsze, u mnie edged jest nim, a teoretycznie to mia??a by─? samica Co do odkurzacza to tak, reakcja jest podobna, mam wra??enie, ??e kasie od razu chcia??yby si─? k─?pa─? przy jego d??wi─?ku... Tylko nie wiem czemu z tym im si─? to akurat kojarzy, ale wyginaj─? si─? w r????ne pozy i zwisaj─? g??owami w d???? tak jak przy k─?pieli. Tyle ??e na d??wi─?k odkurzacza

Powr├│t do g├│ry
hanusiek
Sat Mar 15 2014, 07:22pm

Zarejestrowany #78

Jak my??licie Facet czy panienka?

Powr├│t do g├│ry
Go to page   <<        >>   

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry