Forum

Katarzynki - Stok??wki pr??????kowane - Lineolated parakeets :: Forum :: Hodowla ajmarek pr─???kowanych :: Katarzynki - Wasze hodowle

<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Sussy & Peter :) Moje katarzynki :)
Go to page   <<        >>  
Moderatorzy: administrator, tweetusia
Autor Odpowiedzi
majusia10
Sun Dec 05 2010, 11:48pm
Zarejestrowany #48
Do┼é─ůczy┼é: Thu Jul 01 2010, 11:12pm
Miejscowo??─?: Brzeg
post├│w: 76
nie by??o prze??wietlone, wi─?c pewnie pierwsze l─?gi nieudane i jajko niezal─???one... a tak z ciekawo??ci? gdzie?? Monika by??a jak Ciebie nie by??o??
Powr├│t do g├│ry
administrator
Mon Dec 06 2010, 11:42am
administrator

Zarejestrowany #1
Do┼é─ůczy┼é: Tue Nov 11 2008, 11:37pm
Miejscowo??─?: PL
post├│w: 788
Oj zaj─?ta by??am bardzo, ale ju?? si─? poprawiam, ??wietnie sobie radzili??cie beze mnie

Wiecznie niezrozumia??e w przyrodzie jest to, ??e mo??na j???? zrozumie????.
Powr├│t do g├│ry
majusia10
Mon May 30 2011, 10:37pm
Zarejestrowany #48
Hej

Troch─? si─? nie odzywa??em, jednak powoli znajduj─? wi─?cej czasu i mam zamiar zacz─?─? regularnie pisa─? o swoich ka??kach

Wko??cu doczeka??em si─? potomstwa... Z 4 jaj z??o??onych w kwietniu wyklu??y si─? trzy pisklaki. Jeden pad?? do??─? szybko, odstawiony przez rodzic??w w k─?t budki. Dwa pozosta??e ros??y przez kilka dni w podobnym tempie, po czym jeden z nich przesta?? rosn─?─?, cho─? mia?? pe??ne wola. W konsekwencji prze??y?? jeden pisklak, kt??ry ma za??o??on─? obr─?czk─?, wczoraj otworzy?? oczy i pojawiaj─? mu si─? ju?? pi??ra. Ci─???ko mi okre??li─?, z kt??rego on jest jaja, jednak ma jakie?? 25-29 dni.

Zastanawiam si─? nad jedn─? kwesti─? - czysto??─? w budce i jakie?? pod??o??e. P??ki co w budce znajduj─? si─? resztki drewna, jakie dane by??o na pocz─?tku, wymieszane z pi??rami i odchodami. Nie sprz─?ta??em tam praktycznie nic, aby nie denerwowa─? ptak??w, kt??re i tak by??y zestresowane pr??bami na??o??enia obr─?czek. Czy teraz, gdy rodzice wchodz─? do budki do??─? rzadko (aby nakarmi─? piskl─? i na noc) mog─? tam posprz─?ta─? i ewentualnie da─? co?? na dno, aby pisklak si─? nie ??lizga??? Je??li tak to co?

Z g??ry dzi─?ki za rady!

W tygodniu postaram si─? wrzuci─? zdj─?cia

Pozdrawiam
Marcin
Powr├│t do g├│ry
majusia10
Tue May 31 2011, 10:01pm
Zarejestrowany #48
W za??─?czeniu wstawiam obiecane zdj─?cia.... Niestety nie robi??em ich regularnie, tak wi─?c s─? to wyrywkowe fotki. Dwa ostatnie zdj─?cia przedstawiaj─? pisklaka, kt??ry si─? uchowa?? - zdj─?cia z dzisiaj.

Prosz─? o rady do wcze??niejszego postu

Pozdrawiam
Marcin

Powr├│t do g├│ry
administrator
Wed Jun 01 2011, 12:14am
administrator

Zarejestrowany #1
Cze??─? Marcinie! Mo??esz spokojnie wymienia─? pod??o??e w budce l─?gowej (oczywi??cie najlepsze b─?d─? wi??ry, ale wiem, ??e s─? czasem problemy z ich zakupem). Co do pod??cielenia dna budki, aby pisklaczki si─? nie ??lizga??y, ja na to mia??am prost─? metod─? - zanim wsypiesz pod??o??e do budki wy??ciel jej dno zwyk??─? bawe??nian─? chusteczk─?. To si─? doskonale sprawdza, a dodatkowo u??atwia kolejne sprz─?tanie budki l─?gowej. Ja t─? metod─? stosowa??am w budce z pcv, bo jej dno by??o g??adkie i ??liskie. W budce drewnianej nie musia??am tego robi─?, poniewa?? dno by??o specjalnie wy????obione, w formie okr─?g??ego wy????obienia na ??rodku budki, do tego drewno by??o chropowate, wi─?c nic nie mog??o si─? ??lizga─? w budce. Ale z t─? chusteczk─? naprawd─? polecam. Przyk??ad z ??ycia!

Powr├│t do g├│ry
administrator
Wed Jun 01 2011, 12:19am
administrator

Zarejestrowany #1
Zdj─?cia ??liczne, ptaszek pi─?kny, ale wiesz co zauwa??y??am ??e masz ma??o pod??o??a w budce, musisz go sypa─? o wiele wi─?cej, to bardzo wa??na kwestia od samego wyklucia si─? piskl─?t. Wiem, ??e czasem rodzice robi─? porz─?dki i szczeg??lnie du??o wysypuj─? trocin/wi??r??w, ale zwykle jest to na samym pocz─?tku l─?g??w. A jak ju?? s─? m??ode, to naprawd─? nie nale??y ??a??owa─? im pod??o??a (ugniecione zwykle zajmuje ok. 1,5 cm wysoko??ci od dna).

Powr├│t do g├│ry
majusia10
Wed Jun 01 2011, 06:10am
Zarejestrowany #48
Pod??o??a jest w??a??nie ma??o, bo nic nie wymianie??em ani nie dodawa??em - st─?d wcze??niejsze zapytanie. Dzisiaj w??o??─? bawe??nian─? chusteczk─? i wsypie im trociny, ale nie wiem czy nadaj─? si─? takie jak sprzedawane w sklepach zoologicznych? Je??li tak to ile mog─? ich da─?? Tak jak piszesz na 1,5 cm?

[ Edytowany Wed Jun 01 2011, 08:13am ]
Powr├│t do g├│ry
Lothar
Wed Jun 01 2011, 08:20am

Zarejestrowany #29
Do┼é─ůczy┼é: Wed Jul 08 2009, 01:13pm
Miejscowo??─?: P??ock
post├│w: 278
Wi??ry nie trociny. No i du??o. Ja sypa??em jakie?? 2-3 cm ale zale??y od tego jak wysoko masz otw??r wej??ciowy do budki. Troch─? zawsze wysypi─?, ale maj─?tku to nie kosztuje.

Na zdj─?ciach wida─?, ??e maluch ma "rozjechane" n????ki. On chodzi normalnie? Mo??e ma zbyt ??lisko i nie mo??e sobie poradzi─? przez to na n????kach. Dno budki powinno by─? z nie heblowanej deski.
Powr├│t do g├│ry
majusia10
Wed Jun 01 2011, 11:21am
Zarejestrowany #48
No w??a??nie ma rozjechane, dlatego jak najszybciej musz─? pod??o??y─? co?? na dno - chusteczk─? bawe??nian─?. A w sklepach zoo sprzedawane s─? wi??ry czy w??a??nie te trociny?

I jeszcze jedno - czy mog─? bra─? pisklaka na r─?c─?? Czy m??j zapach nie swpodowuje odrzucenia ma??ego przez rodzic??w?

[ Edytowany Wed Jun 01 2011, 12:42pm ]
Powr├│t do g├│ry
administrator
Wed Jun 01 2011, 08:49pm
administrator

Zarejestrowany #1
Mo??esz spokojnie bra─? pisklaczka na r─?ce, nic si─? nie stanie. Ja zawsze bra??am i nie by??o nigdy problemu z odrzuceniem u katarzynek. Wi??ry ci─???ej kupi─? od trocin, ale z tego co widz─? pisklak jest ju?? wi─?kszy, wi─?c mo??esz u??y─? trocin, bo czas ucieka, a na zdj─?ciu wida─? "rozjechane n????ki" i potem papu??ka mo??e mie─? problemy ze stawami, wi─?c dzia??aj szybko. Je??li nie masz trocin czy tam wi??r??w to daj nawet grubsz─? warstw─? siana.

Powr├│t do g├│ry
Go to page   <<        >>   

Przejd┼║ do:     Powr├│t do g├│ry